ماهی پلا – غذای گیلانی

طرز تهیه:ماهی را می‌شوییم، فلس‌های آن را با کارد تیز می‌تراشیم. شکم ماهی را چاک می‌دهیم محتویات داخل آن را خارج می‌کنیم و می‌شوییم…

ماهی پلا  تهیه ماهی پلا  غذای گیلانی  آشپزی گیلانی  غذای شمالی  ماهی پلو

ماهی پلا گیلانی

ماهی پلا , تهیه ماهی پلا , غذای گیلانی , آشپزی گیلانی , غذای شمالی , ماهی پلو , ماهی شکم پر , تهیه ماهی پلو , غذای بومی شمال

غذای گیلانی

مواد لازم:

ماهی سفید یا ماهی آزاد متوسط یک عدد

کشمش نیم فنجان

پیاز متوسط یک عدد

زرشک یک قاشق غذاخوری

مغز گردوی ساییده شده یک قاشق غذاخوری

دانه انار ترش ۲ قاشق غذاخوری

زیره و زعفران به مقدار کافی

طرز تهیه:

ماهی را می‌شوییم، فلس‌های آن را با کارد تیز می‌تراشیم. شکم ماهی را چاک می‌دهیم محتویات داخل آن را خارج می‌کنیم و می‌شوییم. آنگاه با یک کارد تیز ۴ سانت پایین‌تر از سر ماهی را قطع می‌کنیم و همچنین از نافگاه به بعد را هم جدا می‌کنیم یعنی که قسمت وسط ماهی را از سر و دم ماهی جدا می‌کنیم. سپس در یک ظرفی کمی آب جوش می‌آوریم. ماهی را درسته یک لحظه در آب جوش قرار داده و بیرون می‌آوریم تا بوی ماهی برود، و بعد آن را در آبکش قرار می‌دهیم تا کاملاً آبش رد شود. ماهی را با یک پارچه تمیز خشک می‌کنیم. کمی کره و نمک و فلفل و زعفران به داخل شکم و اطراف ماهی می‌مالیم.

کشمش را طوری ساطوری می‌کنیم تا هر کشمش دو قطعه شود. پیازداغ را حاضر می‌کنیم ولی قبل از آنکه کاملاً سرخ شود کشمش را به آن اضافه نموده با هم کمی تفت می‌دهیم، زیره و زرشک و مغز گردو و دانه انار ترش را با آن مخلوط کرده و مایه مخلوط را داخل شکم ماهی می‌ریزیم و شکم ماهی را با نخ و سوزن می‌دوزیم.

برنجی را که قبلاً خیس کرده‌ایم آبکش کرده و برنج را کمی خشک و زنده برمیداریم. ته دیگ کمی آب و روغن و زعفران ریخته، یک‌سوم از برنج را در ته دیگ می‌ریزیم و ماهی شکم‌پُر آماده و آغشته به کره را درسته روی برنج قرار می‌دهیم و بقیه برنج را کله‌قندوار روی ماهی می‌پاشیم. آب و روغن برنج را نیز با زعفران مخلوط می‌کنیم و روی برنج میدهیم و برنج را دم می‌کنیم. وقت کشیدن برنج با احتیاط ماهی را درسته در یک ظرف جداگانه قرار داده و برنج زعفرانی را در دیس دیگر می‌کشیم و سر میز می‌بریم.

منبع: مجله شمال‌گردی

دسته ⇐ غذای گیلانی

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *