اشبل پلا – غذای گیلانی

اشبل پلا یکی از غذاهای تفننی گیلانی‌ها است که گاهی صبح به عنوان (قلیه ناهار) یکی دو ساعت مانده به ظهر یا عصر به عنوان عصرانه خورده می‌شود…

اشبل پلا  اشبل پلو  اشپل پلو  غذای گیلانی  غذای شمالی  خورش گیلانی  تهیه اشبل پلو

اشبل پلا گیلانی

اشبل پلا , اشبل پلو , اشپل پلو , غذای گیلانی , غذای شمالی , خورش گیلانی , تهیه اشبل پلو

دانستی‌های آشپزی

اشبل پلا یکی از غذاهای تفننی گیلانی‌ها است که گاهی صبح به عنوان (قلیه ناهار) یکی دو ساعت مانده به ظهر یا عصر به عنوان عصرانه خورده می‌شود. اشبل پلا مخلفات زیادی دارد که عبارت است از یک قطعه اشبل ماهی شور خام که تازه از شکم ماهی شور درآورده باشند و یک مقدار مغز گردو و یک بته پیاز سفید قاچ کرده، مقداری باقلای مازندرانی خشک که شب قبل آن را در آب سرد خیسانده باشند یا در فصلش باقلای سبز تازه و کته سرد.

هنگام صرف آن از همه مواد نامبرده، یک تکه کوچک برمی‌دارند و با کته سرد می‌خورند. در قدیم رسم بود خانم‌هایی که برای استحمام به کرمابه‌های عمومی می‌رفتند، چون معمولاً ساعت‌ها در حمام می‌‍ماندند جهت رفع خستگی آنها، از منزل با تشریفات خاصی یک سینی اشبل پلو با همه مخلفاتش همراه با خورش فسنجان و پیاز و پلو همراه انار و پرتقال به حمام می‌بردند تا آنها را در حمام میل کنند. ولی خوشبختانه فعلاً بیشتر منازل گیلان با حمام ساخته می‌شود و هر روز نظافت در خانه انجام می‌گیرد. لذا دیگر به چند ساعت شستشو در حمام عمومی احتیاجی نیست تا کار به اشبل پلا خوردن در حمام بکشد.

منبع: مجله شمال‌‎گردی

دسته ⇐ دانستنی ها

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *