شکر پلا ( شیرین پلو ) – غذای گیلانی

شکر پلا یکی از پلوهای معروف سنتی گیلان است که در عروسی‌ها پخته می‌شود و با تزیین قشنگ روی پلو به میز شام عروسی جلوه مخصوصی می‌دهد.

شکر پلا  شکر پلا گیلانی  شیرین پلو  تهیه شیرین پلو  تهیه شکر پلا  پلو  غذای گیلانی

طرز تهیه شکر پلا گیلانی

شکر پلا , شکر پلا گیلانی , شیرین پلو , تهیه شیرین پلو , تهیه شکر پلا , پلو , غذای گیلانی , غذای شمالی

غذای گیلانی

شکر پلا یکی از پلوهای معروف سنتی گیلان است که در عروسی‌ها پخته می‌شود و با تزیین قشنگ روی پلو به میز شام عروسی جلوه مخصوصی می‌دهد.

مواد لازم:

برنج خوب درجه یک صدری شمال ۳ کیلوگرم

خلال نارنج یا پرتقال تازه (یامخلوطی از هر دو خلال) ۱ کیلوگرم

اگر از خلال خشک استفاده شود نیم کیلوگرم

خلال بادام ۲۵۰ گرم

خلال پسته ۲۵۰ گرم

شکر برای خلال نارنج یک و یک‌دوم کیلوگرم

کره به مقدار کافی (حدود ۳۰۰ گرم)

شکر برای شیره روی پلو یک‌دوم کیلوگرم

زعفران به مقدار کافی

مرغ درشت ۲ عدد

طرز تهیه:

خلال بادام و پسته را یک ساعت در آب سرد می‌خیسانیم و بعد هر یک را جداگانه در کمی کره تفت می‌دهیم. خلال نارنج یا پرتقال را ( که معمولاً نارنج استفاده می‌‍کنند) یک روز در آب سرد می‌خیسانیم و چند بار آب آن را عوض می‌کنیم. سپس آب را جوش آورده خلال نارنج را در آن می‌ریزیم چند جوش که خورد آب را عوض می‌کنیم و دست کم دوبار خلال را می‌جوشانیم تا تلخی آن کمی گرفته شده و نرم شود. آنگاه یک و یک‌دوم کیلوگرم شکر را با یک و یک‌دوم لیوان آب می‌جوشانیم تا به غلظت سکنجبین درآید. خلال نارنج را به آن اضافه کرده و کمی می‌جوشانیم تا خلال نارنج مغزش شیرین شود (نباید شیره زیاد غلیظ شود) دو عدد مرغ را درسته با چند حلقه پیاز و با کمی آب می‌گذاریم بپزد تا آبش تمام شود بعد مرغ را تکه‌تکه کرده و استخوان وسط پشت و استخوان‌های ریز سینه را جدا می‌کنیم و بقیه مرغ را در یک قابلمه ریخته و کمی زعفران و دو یا سه قاشق از شیره شکر به آن مخلوط کرده روی تکه‌های مرغ میریزیم.

آنگاه برنج صدری خوب شمال را که شب قبل با آب سرد و نمک خیسانده‌ایم آبکش کرده کمی دان‌تر برمی‌داریم. ته دیگ کمی آب و کره آب کرده و زعفران ریخته اگر مایل باشیم چند تکه نان لواش ته دیگ قرار می‌دهیم. سپس برنج آبکش کرده را روی آن می‌پاشیم. وقتی بخار برنج بالا آمد، باز مقداری آب را با کره مخلوط می‌کنیم روی سطح برنج می‌هیم و دم می‌کنیم تا کاملاً مغزپخت شود.

نیم کیلوگرم از شکر را با یک لیوان آب می‌جوشانیم تا خیلی رقیق قوام آید و بعد چند قاشق کره به آن مخلوط می‌کنیم. آنگاه سینی قشنگ مخصوص پلو را انتخاب کرده نیم ازبرنج را در آن می‌ریزیم و چند کفگیر از خلال نارنج را از شیره درآورده روی پلو می‌پاشیم و تکه‌های مرغ را با قراردادن لابه‌لای بقیه پلو روی آن می‌ریزیم. آنگاه از مخلوط شیره و کره روی تمام سطح برنج می‌دهیم. چند کفگیر از برنج را برداشته با زعفران مخلوط می‌کنیم. سپس بقیه خلال نارنج را از شیره درمی‌آوریم در وسط روی پلو می‌ریزیم و در دو طرف آن پلوی زعفرانی و خلال پسته و بادام را می‌پاشیم. همچنین میتوان روی سینی پلو را با این خلال‌های رنگی به طور شطرنجی هم نقاشی کرد که بسیار زیباست، ولی تزیین روی این پلو بستگی به سلیقه و دلخواه خانم کدبانوی با سلیقه دارد.

منبع: مجله شمال‌گردی

دسته ⇐ غذای گیلانی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *