آموزش درست استخاره گرفتن با قرآن و تسبیح

آموزش استخاره گرفتن با قرآن و تسبیح

نحوه صحیح استخاره گرفتن با قرآن و تسبیح : استخاره گرفتن با قرآن .. استخاره با تسبیح .. استخاره کردن با تسبیح که آقا امام زمان عج به مرحوم آیت ..

طرز صحیح استخاره گرفتن با قرآن و تسبیح حضرت زهرا س

شمال گردی – نحوه صحیح استخاره گرفتن با قرآن و تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها :

استخاره , استخاره گرفتن , استخاره با قرآن , استخاره با تسبیح , استخاره گرفتن با تسبیح , استخاره گرفتن با قرآن , استخاره کردن با قرآن , استخاره کردن با قرآن , استخاره کردن با تسبیح , اتخاره صحیح , آموزش استخاره ,استخاره قرآنی ,  طرز صحیح استخاره

استخاره کردن با تسبح

روش اول استخاره با تسبیح :

استخاره کردن با تسبیح که آقا امام زمان عج به مرحوم آیت الله مرعشی تعلیم فرموده اند عبارت است از :

در رابطه با استخاره سخن به میان آمد, سید عرب ‏فرمود :

اى سید با تسبیح به چه نحو استخاره مى‏کنى ؟

گفتم : سه مرتبه صلوات مىیفرستم و سه مرتبه‏ مىیگویم : « استخیر الله برحمتة خیرة فى عافیة ‏» پس‏ قبضه‏اى از تسبیح را گرفته مى‏شمارم, اگر دو تا بماند بد است و اگر یکى ماند خوب است.

فرمود : این استخاره, دنباله ای دارد که به ‏شما نرسیده و آن این است که هرگاه یکى باقى ماند فورا حکم به خوبى استخاره ندهید, بلکه دوباره ‏بر ترک عمل, استخاره کنید اگر زوج آمد کشف مى‏ شود استخاره اول خوب است اما اگر یکى آمد کشف مى ‏شود که استخاره اول میانه است.

روش دوم استخاره با تسبیح :

از مرحوم شیخ بهایی نقل شده که گفت : از اساتیدمان شنیدیم که شفاها از حضرت حجت عجل الله فرجه الشریف نقل شده که استخاره با تسبیح چنین است : تسبیح را به دست گیر و سه بار بر محمد و آل او صلوات فرست و سپس یک مشت از تسبیح جدا کن و دو دانه دو دانه بشمار, اگر در انتها یکی ماند, آن کار را انجام ده و اگر دو تا ماند انجام مده.

استخاره گرفتن با قرآن

استخاره گرفتن با قرآن :

از حضرت رسول (ص) روایت شده که چون به قرآن استخاره کنی, سه بار قل هو الله احد بخوان و سه بار بر محمّد و آل او صلوات فرست و سپس بگو : ( اللّهم تفألّت بکتابک و توکّلت علیک فارنی من کتابک ما هو مکتوب من سرّک المکنون فی غیبک)  آن گاه قرآن را می‌گشایی و مطلب خود را در سطر اول صفحه دست راست می بینی. البته کسی با قرآن استخاره می کند, باید معنی قرآن را بلد باشد و آیات را بفهمد تا مطلبش را از قرآن استفاده کند.

مرحوم شیخ عباس قمی در حاشیه مفاتیح الجنان گفته بنا به مشهور ساعاتی از ایام هفته برای استخاره گرفتن با قرآن خوب است, گر چه در این باره حدیثی ازاهل بیت (ع) یافت نشده است, روز شنبه تا وقت ناهار و پس از ظهر تا عصر روز یکشنبه از صبح تا ظهر و از عصر تا مغرب, روز دوشنبه از صبح تا طلوع آفتاب, و پس از ناهار تا ظهر, و از عصر تا وقت عشا, روز سه‌شنبه از وقت ناهار تا ظهر, و پس از عصر تا وقت نماز عشا, روز چهارشنبه از صبح تا ظهر و پس از عصر تا وقت عشا, روز پنج‌شنبه از صبح تا طلوع آفتاب و پس از ظهرتا نماز عشا روز جمعه از صبح تا طلوع آفتاب و بعد از ظهر تا عصر.

شمال گردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *