امام حسین ع در مقابل ریاء کاری ایستاد مبارزه کرد و اهل بیتش را قربانی کرد !

عاشورا را درک کنیم, محرم را درک کنیم, جبهه ی حق و باطل را تشخیص و خود را در جبهه ی حق قرار دهیم, برای حق مبارزه کنیم, اسیر دنیا نشویم و چشم بر روی حق و عدالت نبندیم و ساکت نمانیم که فانی خواهیم شد.

عاشورا محرم امام حسین ع نبرد امام حسین ع واقعه کربلا ریاء کار ریاکاری

عاشورا را درک کنیم, محرم را درک کنیم, جبهه ی حق و باطل را تشخیص و خود را در جبهه ی حق قرار دهیم,  برای حق مبارزه کنیم, اسیر دنیا نشویم و چشم بر روی حق و عدالت نبندیم و ساکت نمانیم که فانی خواهیم شد.

بفهمیم امام حسین ع و یارانش بر علیه که قیام کردند, بر علیه ریاکارها آنها که بر روی منبرهای مسجد دم از خدا و پیروی از حضرت محمد ص می زدند اما به دنبال عیش و نوش و هوس رانی بودند در خفا, خلفایی که جز به قدرت و مال اندوزی و تصرف هدفی نداشته اند.

قیام امام حسین ع

جمله ی کوتاه آیت الله العضمی امام خامنه ای ره درباره ی واقعه ی کربلا و ماهیت آن :

riakar , محرم , ریاکار

وقتی خواص طرفدار حق یا اکثریت قاطعشان در یک جامعه چنان تغییر ماهیت می دهند که فقط دنیای خودشان برایشان اهمیت پیدا می کند, وقتی از ترس جان از ترس تحلیل و تقلیل مال, از ترس حذف مقام و پست, از ترس منفور شدن, از ترس تنها ماندن, حاضر می شوند حاکمیت باطل را قبول کنند و در مقابل باطل نمی ایستند و از حق طرفداری نمی کنند و جانشان را به خطر نمی اندازند, آن گاه در جهان اسلام فاجعه با شهادت حسین بن علی ع, با آن وضع آغاز می شود.

مجله شمالگردی

5+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

۱ دیدگاه

  1. کیان در ۲۲ مهر ۱۳۹۵:

    ggg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *