تناسب اندام با ورزش پیلاتس !

مجموعه از تمرینات ورزشی وجود دارد که بدن و مغز به نحوی درگیر می کند که استقامت و قدرت تمام اعضای بدن را بالا برده و به طور کل عمیق ترین بخش های عضلات شما را هدف قرار می دهد که به این مجموعه تمرینات پیلاتس می گویند.

تناسب اندام لاغر شدن لاغری سریع پیلاتس زیبایی اندام اندام خوشکل

مجموعه از تمرینات ورزشی وجود دارد که بدن و مغز را به نحوی درگیر می کند که استقامت و قدرت تمام اعضای بدن را بالا برده و به طور کل عمیق ترین بخش های عضلات شما را هدف قرار می دهد که به این مجموعه تمرینات پیلاتس می گویند.

کاهش وزن در کمترین زمان

تناسب اندام , چاقی , چاق شدن , لاغر شدن , درمان چاقی , راه های چاق شدن , راه های لاغر شدن , لاغر شدن , لاغری سریع , آب شدن چربی ,

تناسب کل بدن :

بر خلاف برخی ورزش ها، در پیلاتس تمامی اندام ها کار می کنند و هیج اندامی در حال استراحت نیست, ورزش پیلاتس متمرکز بر قدرت است و تمام بدن در این ورزش به فعالیت می پردازد.

تمرینات پیلاتس, قدرت و تعادل عضلانی را افزایش می دهند, همچنین باعث انعطاف پذیری بدن می شوند و نیز دامنه حرکت مفاصل را زیاد می کنند.

توجه به عمل تنفس و ذهن کمک می کند که فرد زودتر به تناسب اندام برسد. پیلاتس در طرح های نوتوانی نیز کاربرد وسیعی را دارد.

سازگار با بسیاری از شرایط جسمانی :

مهم نیست که شما هنوز ورزشکار حرفه ای نشده اید و یا برای بار اول شروع به ورزش کرده اید, حرکات پیلاتس برای شما هم مفید است !

ورزش پیلاتس باعث درست ایستادن و نشستن می شودتمرینات پیلاتس را می توان بر اساس نیازهای افراد تنظیم و تعیین کرد و همه افراد می توانند آن را انجام دهند.

ایجاد مقاومت بدون حجیم شدن عضلات :

در پیلاتس ما نمی خواهیم عضله بسازیم, بلکه می خواهیم عضلات را سفت کنیم تا بتوانند کار کنند.

در پیلاتس, انقباض عضلانی به نام “ انقباض اکسترنیک ” انجام می شود که عضلات دراز را قوی می کند.

افزایش انعطاف پذیری :

در پیلاتس طول و کشش عضلات و نیز دامنه حرکت مفاصل افزایش پیدا می کنند, در پیلاتس بدن می تواند کشیده و خم شود.

افزایش قدرت :

عضلات اصلی بدن عبارتند از: عضلات عمیق پشت, شکم و لگن, این عضلات از پشت و کمر حفاظت می کنند و باعث انعطاف پذیری بدن می شوند.

ما درست نشستن و ایستادن را با استفاده از آنها انجام می دهیم, هنگامی که این عضلات قوی باشند, بدن شکل می گیرد, این بدان معنا است که گردن و شانه ها را می توانید شل کنید و بقیه عضلات و مفاصل آزادانه به وظایف خود عمل می کنند.

درست ایستادن و نشستن :

ورزش پیلاتس باعث درست ایستادن و نشستن می شود, حرکات پیلاتس موجب قدرت و توازن بدن می گردد.

افزایش انرژی :

در حین حرکات پیلاتس، تنفس و گردش خون تحریک می شود و ستون فقرات و عضلات بیدار می شوند و کار خود را شروع می کنند. در نتیجه شما احساس خوبی را برای تمام بدن به ارمغان می آورید.

کاهش وزن :

اگر ورزش پیلاتس را به طور روزمره انجام دهید, مطمئن باشید که کاهش وزن می یابید.

در پیلاتس کالری سوخته شده زیادتر از کالری مصرفی می باشد در نتیجه باعث کاهش وزن می شود.همراه با ورزش های ایروبیک (هوازی), پیلاتس نیز در کاهش وزن و کشیدگی عضلات نقش دارد.

افزایش ارتباط بین جسم و ذهن :

پیلاتس مجموعه ای از هماهنگی بین جسم, ذهن و روح می باشد, ما حرکات پیلاتس را با توجه کامل انجام می دهیم.

هنگامیکه حرکات را با توجه انجام دهیم, موجب می شود که بهترین فواید را از هر تمرین پیلاتس بگیریم.اصول پیلاتس عبارت است از : تمرکز, کنترل, دقت, تنفس و حرکت, تمام این اصول با همکاری جسم و ذهن عمل می کنند.

تناسب اندام از جمله معضلاتی می باشد که بسیاری از افراد جامعه ما درگیر آن هستند, از این رو سعی می کنیم در مقاله های بعدی بیشتر و تخصصی تر به راه های درمان این معضل بپردازیم.

مجله شمالگردی

آرشیو ⇐ تناسب اندام

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *