داستان آموزنده کنده کاری روی تنه ی درختان

داستان آموزنده کودکانه کنده کاری روی تنه ی درخت ها

داستان آموزنده کودکانه : یک روز از روزهای خدا که درخت پیر حیاط, سرفه می‌کرد و با هر سرفه‌ اش، چند برگ از شاخه‌ هایش می‌افتاد. خیلی احساس تنهایی و ..

داستان آموزنده عاقبت کنده کاری روی تنه ی درختان

شمال گردی داستان آموزنده کودکانه : یک روز از روزهای خدا که درخت پیر حیاط, سرفه می‌کرد و با هر سرفه‌ اش، چند برگ از شاخه‌ هایش می‌افتاد. خیلی احساس تنهایی و ناتوانی می‌کرد. وقتی یاد روزهای جوانی می‌افتاد که چه‌قدر سالم و شاد بود، بیش‌تر غصه می‌خورد. دارا و دینا، از پدرشان شنیده بودند که کودکی خود را با بازی کنار این درخت گذرانده و از این‌که می‌دیدند درخت، آن‌قدر ناتوان و بیمار است، ناراحت می‌شدند.

داستان , داستان کوتاه , داستان آموزنده , داستان کودکانه , قصه , کنده کاری روی درختان , عاقبت کنده داری روی درختان , داستان های آموزنده , داستان کوتاه ,


یک روز ظهر, دینا و دارا رفتند کنار درخت و به او تکیه دادند, آسمان, از لابه‌لای شاخه‌های او, چه‌قدر زیبا بود, آن‌ها از دیدن این منظره زیبا, لذت می‌بردند, دینا به درخت گفت : کاش سالم بودی و من و برادرم می‌توانستیم مثل کودکی پدرم, با تو بازی کنیم و به شاخه‌هایت, تاب ببندیم.  درخت, کمی تکان خورد, دارا گفت : ای کاش این‌همه سرفه نمی‌کردی تا برگ‌ هایت نریزد و هر بار که باد می‌وزد, صدای خش‌ خش برگ‌هایت, در حیاط بپیچد.

مادربزرگ که در ایوان نشسته بود، با لبخند گفت: و ای کاش همه, مراقب این درخت بودند تا اینقدر بیمار نشود و روی بدنش, کنده‌کاری نمی‌کردند و قلب یادگاری نمی‌کشیدند. مادربزرگ, این را که گفت, درخت, دوباره آهی کشید و به عکس قلبی که روی تنه‌اش کنده بودند, نگاه کرد, یاد همان روز افتاد و این‌که آن روز, چه‌قدر قلب واقعی خودش درد می‌کشید و از عمرش کم می‌شد, شاید اگر این کنده‌ کاری‌ها نبود، او, الان, سالم‌ تر و سرحال‌ تر بود.

دینا و دارا, خیلی دلشانن برای درخت سوخت و زیر درخت, به مادربزرگ و درخت پیر قول دادند که هرگز روی تنه درختان, کنده‌کاری نکنند.

منبع : شمال گردی

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

 • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
 • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

4 دیدگاه

 1. مینا در ۴ اسفند ۱۳۹۳:

  قشنگ بود مرسی

 2. محمدعلی در ۴ اسفند ۱۳۹۳:

  آموزنده بود تشکر

 3. تست ترفندهای کامپیوتر , کلیدهای عملیاتی کیبورد در ۱۲ اسفند ۱۳۹۳:

  آموزنده بود و مناسب کودک
  ممنون

 4. امیرمحمد در ۱۲ اسفند ۱۳۹۳:

  عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *