کشف عتیقه در رودبار گیلان متعلق به تاریخ عصر آهن

ماموران پلیس آگاهی واحد رودبار در پی خبری و پس از اعزام و اقدامات نامحسوس موفق به کشف و ضبط 173 شی عتیقه در این شهرستان شدند.

عتیقه کشف عتیقه ضبط عتیقه اخبار گیلان اخبار رودبار اخبار شمال

جزییات کشف و ضبط عتیقه در رودبار

اخبار گیلان : ماموران پلیس آگاهی واحد رودبار در پی خبری و پس از اعزام و اقدامات نامحسوس موفق به کشف و ضبط 173 شی عتیقه در این شهرستان شدند.

atighe , kashf atighe , عتیقه

بر اساس این گزارش; سرهنگ علی رمضانی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی در پی اطلاع از فعالیت چهار قاچاقچی شیء عتیقه در این شهرستان، با تحقیقات نامحسوس از صحت موضوع اطمینان یافته و خودروی پژو پارس قاچاقچیان را در محور امامزاده هاشم به سمت رستم آباد متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی در بازرسی از این خودرو، 173 قلم شیء عتیقه شامل ظروف کاسه ای مفرغی چهار عدد، سر تبر مفرغی سه عدد، ظروف شیشه ای دو قطعه، خفتان مفرغی چهار عدد، آینه مفرغی پنج عدد، سرنیزه و شمشیر 14 عدد، بازوبند مفرغی (حلقه قدرت) یک عدد و النگو مفرغی 17 عدد کشف کردند.

سرهنگ رمضانی شیء مدور فلزی تزئینی یک عدد، فلز مربع شکل تزئینی یک تکه، شیء فلزی به شکل پرنده یک عدد، درفش مفرقی دوعدد، سنگ مدور قدیمی یک عدد، شی مفرغی به شکل دسته شمشیر و مدوردوعدد، انگشتر مفرغی چهار عدد، اشیاء مفرغی تزئینی 108 عدد را از دیگر اقلام کشف شده عنوان کرد.
وی با اشاره به دستگیری چهار متهم در این رابطه، قدمت اشیاء کشف شده

را طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی مربوط به عصر آهن ذکر و خاطرنشان کرد: ارزش تقریبی اشیاء کشف شده سه میلیارد و 509 میلیون ریال است.

شهرستان رودبار در حدود 67 کیلومتری جنوب گیلان قرار دارد که تا به امروز حفاری های زیادی برای پیدا کردن گنج توسط قاچاقچیان انجام گرفته است.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *