تولید غیرقانونی پراید و پژو 405 تا کی ادامه دارد ؟!

بر اساس آیین نامه ای که در سال 1389 به تصویب شورای سیاست گذاری خودرو رسیده است تولید برخی سواری ها غیر قانونی بوده و تولیدشان باید متوقف می شده است.

تولید غیرقانونی خودرو

اخبار ملی : بر اساس آیین نامه ای که در سال 1389 به تصویب شورای سیاست گذاری خودرو رسیده است تولید برخی سواری ها غیر قانونی بوده و تولیدشان باید متوقف می شده است که تا به امروز و در حالی که 6 سال می گذرد همچنان چرخه ی تولید پول برای خودروسازان در حال چرخیدن است.

تولید غیر قانونی خودرو , tolid gheyre ghanino khodro

بر اساس این گزارش;  آیین‌نامه ابلاغی آیین‌نامه ” ارتقای کیفیت خودروهای سبک، قطعات و مجموعه‌های مرتبط ” در ۲۴ خرداد ماه ۱۳۸۹ به تصویب شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنایع و معادن وقت رسیده و ۳۰ خرداد ماه همان سال از سوی این وزارتخانه به خودروسازان ابلاغ شد.

در حالی در متن این قانون هدف از تصویب و اجرای آن “ارتقای کیفیت خودروهای سبک (سواری و وانت) برای دستیابی به اهداف صنعت خودرو در افق سال ۱۴۰۴” عنوان شده که نگاهی به مفاد این آیین‌نامه نشان می‌دهد مهمترین بخش‌ها و الزامات آن با وجود گذشت بیش از شش سال از ابلاغ هنوز از سوی دو خودروساز بزرگ اجرایی نشده است.

در این رابطه در این آیین‌نامه در بخش مربوط به “توسعه و تولید محصولات جدید” تصریح شده که از ابتدای سال ۱۳۹۵، تولید خودروهای سواری با برند داخلی که بیش از ۱۰ سال از زمان آغاز تولید آنها می‌گذرد و همچنین تولید خودروهای سواری با برند خارجی که بیش از هفت سال از زمان اولین عرضه‌ آنها می‌گذرد، باید متوقف شود.

در این زمینه در آیین‌نامه ابلاغی به ایران‌خودرو و سایپا در سال ۱۳۸۹ تاکید شده است: “خودروسازان موظفند برنامه توسعه محصول و جایگزینی تولیدات جاری خود با محصولات جدید را تدوین و اجرایی کنند؛ به‌گونه‌ای که از ابتدای سال ۱۳۹۵ عمر خودروهای سبک با برند داخلی از زمان اولین عرضه آنها در داخل کشور نباید بیش از ۱۰ سال باشد. همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۵ عمر خودروهای سبک با برند خارجی از زمان اولین عرضه آنها در داخل کشور نباید بیش از هفت سال باشد”.

طبق این قانون ممنوعیت ادامه تولید خودروهای سواری داخلی با عمر بیش از ۱۰ سال از ابتدای سال ۱۳۹۵ در حالی است که هم‌اکنون بیشترین تیراژ سواری‌های در حال تولید در دو شرکت ایران خودرو و سایپا را خودروهایی به خود اختصاص می‌دهند که عمری به مراتب بیشتر از ۱۰ سال دارند. در این زمینه می‌توان به خودروهایی همچون سمند و پژو در ایران خودرو و پراید در سایپا اشاره کرد.

پراید و پژو 405 با توجه به حجم شکایت مشتریان همچنان بیش از دو دهه است که تا به امروز همچنان ادامه دارد در حالی که طبق آیین نامه ادامه تولید آنها از سال 1395 غیر قانونی می باشد.

مجله شمالگردی / ایسنا

0