مدال طلای بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین مازندرانی را دزدیدند !

بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین مازندرانی دیشب در عین ناباوری با ناداوری از کسب مدال طلا جا ماند و در عین شایستگی بدون دریافت مدال کار خود را در المپیک 2016 ریو پایان داد.

بهداد سلیمی المپیک 2016 المپیک ریو وزنه برداری مسابقات المپیک اخبار ورزشی اخبار ورزشی

جزییات مسابقه بهداد سلیمی در المپیک 2016

اخبار ورزشی : بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین مازندرانی دیشب در عین ناباوری با ناداوری از کسب مدال طلا جا ماند و در عین شایستگی بدون دریافت مدال کار خود را در المپیک 2016 ریو پایان داد.

اخبار ورزشی , بهداد , بهداد سلیمی , المپیک 2016 , وزنه برداری ,

بر اساس این گزارش بهداد سلیمی توانست در حرکت یک‌ضرب بار دیگر تاریخ را تغییر داده و با مهار وزنه 216 کیلوگرم، رکورد جهان و المپیک را جابه‌جا کند, این اتفاق سبب شد او با روحیه‌ای بالا به سراغ حرکت دوضرب برود.

سلیمی برای حرکت اول خود وزنه 245 کیلوگرمی را در دو‌ضرب انتخاب کرد که با وجود بالای سر بردن وزنه، اما دو چراغ قرمز از داوران دریافت کرد تا ناکام شود.

او در حرکت دوم خود، دوباره وزنه 245 کیلوگرم را انتخاب کرد و این بار هم وزنه را بالای سر برد و سه چراغ سفید گرفت اما هیئت ژوری قبول نکرد. در حرکت سوم این وزنه‌بردار در مهار وزنه 245 کیلوگرمی موفق نبود.

بهداد با روحیه ای فوق العاده که جو مثبت ورزشگاه هم با او همراه بود حرکت دو ضرب را شروع کرد. همیشه خیال ایرانی ها از بابت حرکت دو ضرب وزنه برداران راحت بود اما این بار و در ریو اتفاقی افتاد که برای هیچ کس قابل پیش بینی نبود, او در درخواست اول وزنه 245 کیلوگرم را درخواست کرد و با مهار آن می توانست طلایی شود اما داوران 2 چراغ قرمز و یک چراغ سفید به او دادند, او در حرکت دوم یک بار دیگر و شبیه به دفعه اول وزنه 245 را مهار کرد و این بار داوران 3 چراغ سفید دادند اما ماجرای تلخ از اینجا شروع شد.

وقتی بهداد برای استراحت به سالن گرم رفته بود هیات ژوری 3 چراغ سفید داوران را رد کرد و حرکت بهداد را خطا اعلام کردند تا او یک بار دیگر پشت این وزنه بیاید.

ثانیه های معکوس شروع شده بود و هیچکس باورش نمی شد که این تصمیم را برای او گرفته باشند، حالا که داوران هم قبول کرده اند هیات ژوری نظر آنها را رد می کند. در این شوک ثانیه ها کم می شدند تا بهداد برای حرکت سوم روی تخته برود.

ثانیه های کمی تا پایان زمان مانده بود و بهداد که طبیعتا تمرکز لازم را نداشت وزنه را تا زانوهای خود بالا کشید و انداخت تا همین صحنه آخرین تصویر او در المپیک ریو باشد. سجاد انوشیروانی و بهداد سلیمی فقط توانست برای هیات ژوری اظهار تاسف کنند اما کار از کار گذشته بود و این تصمیمات علیه قوی ترین مرد جهان گرفته شد.

بهداد با تلاش بسیار زیاد خود را به این المپیک رسانده بود و تنها 5 روز بعد از جراحی سنگین زانو تمرینات خود را برای حضور در ریو شروع کرده بود, رکوردشکنی در یک ضرب نوید المپیکی فوق العاده را برای او می داد اما زور قوی ترین مرد جهان به داوران نرسید تا سه گانه طلای وزنه برداری ایران در المپیک ریو کامل نشود.

پ ن : در پایان رقابت بهداد سلیمی با چشمانی اشکبار اظهار داشت ” فقط شرمنده ی مردم شدم ” این تاسف و ناراحتی وی قابل تحسین است اما گفتنیست از نگاه مردم و کامنت ها و بیانیه هایی که سریعا بعد از مسابقه از بزرگانی همچون پرویز پرستویی و جامعه ی والیبال ایران و .. منتشر شد,حاکی از آن است که  قهرمان واقعی فوق سنگین وزنه برداری از دید ملت ایران بهداد سلیمی می باشد و ایرانیان به ناداوری های سیاسی علیه ورزشکاران ایرانی در مسابقات بین المللی عادت کرده اند.

مجله شمالگردی

0