علم کیمیای حاج شیخ حسنعلی نخودکی

خمینی ره و طلب علم کیمیا از حاج شیخ حسنعلی نخودکی

نقلی آموزنده از حاج شیخ حسنعلی نخودکی : در زمان جوانی امام خمینی ره ایشان به محضر حاج شیخ حسنعلی نخودکی ( از عرفای بزرگ زمان ) رسید, امام ره خطاب به ..

علم کیمیای حاج شیخ حسنعلی نخودکی

شمال گردی – نقلی آموزنده از حاج شیخ حسنعلی نخودکی :  در زمان جوانی امام خمینی ره ایشان به محضر حاج شیخ حسنعلی نخودکی ( از عرفای بزرگ زمان ) رسید, امام ره خطاب به ایشان رو به گنبد و بارگاه امام رضا ( ع ) كرد و  فرمود : تو را به این امام رضا ( علیه السلام ) اگر علم كیمیا داری به ما هم بده ؟

حسنعلی نخودکی , نقل از حسنعلی نخودکی , سخنان حسنعلی نخودکی , جملات حسنعلی نخودکی , بزرگان دین , داستان از حسنعلی نخودکی , حسنعلی نخودکی که بود , علم کیمیا , علم کیمیا حسنعلی نخودکی , حاج شیخ از حسنعلی نخودکی , نقل از حاج شیخ از حسنعلی نخودکی , داستان از حاج شیخ از حسنعلی نخودکی ,

حاج شیخ نخودکی كه رضوان خدا بر او باد انكار به داشتن علم كیمیا نكرد بلكه به امام ره فرمودند :

اگر ما كیمیا به شما بدهیم و شما تمام كوه و در و دشت را طلا كردید آیا قول می‌دهید كه به جا استفاده كنید و آن را حفظ كنید و در هر جائی به كار نبرید ؟

امام خمینی ره كه از همان ایام جوانی صداقت از وجودشان می‌بارید, سر به زیر انداختند و با تفكری به ایشان گفتند : نه نمی‌توانم چنین قولی به شما بدهم .

حاج حسنعلی نخودكی كه این را از امام ره شنید رو به ایشان كرد و فرمود :

حالا كه نمی‌توانید كیمیا را حفظ كنید من بهتر از كیمیا را به شما یاد می‌دهم و آن این كه :

بعد از نمازهای واجب, یك بار آیة الكرسی را تا «( هو العلی العظیم )» می‌خوانی

و بعد تسبیحات فاطمه زهرا ( سلام الله علیها ) را می‌گویی

و بعد سه بار سوره توحید «( قل هو الله احد )» را می‌خوانی

و بعد سه بار صلوات می‌فرستی

و بعد سه بار آیه مباركه :

« وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یجْعَل لَّهُ مخْرَجاً . وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یحْتَسِب وَ مَن یَتَوَكلْ عَلى اللهِ فَهُوَ حَسبُهُ إِنَّ اللهَ باَلِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِكلِّ شىْءٍ قَدْراً »

( سوره طلاق آیه 2و 3 )

( هر كس تقواى الهى پیشه كند خداوند راه نجاتى براى او فراهم می‌كند, و او را از جائى كه گمان ندارد روزى مى‌دهد, و هر كس بر خداوند توكل كند كفایت امرش را مى‌كند, خداوند فرمان خود را به انجام مى‌رساند, و خدا براى هر چیزى اندازه‌اى قرار داده است ) را می‌خوانی.

شمال گردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *