آب هویج دارای خواص و فواید بی نظیر

به گفته ی کارشناسان نوشیدنی آب هویج دارای فواید و خواص بی نظیری است که حتما باید استفاده شود و در ادامه به فواید آن اشاره خواهیم کرد.

فواید آب هویج

تغذیه سالم : به گفته ی کارشناسان نوشیدنی آب هویج دارای فواید و خواص بی نظیری است که حتما باید استفاده شود, در ادامه به فواید آن اشاره خواهیم کرد.

درخشندگی پوست , درخشندگی مو , سلامت مو , تقویت مو , دیابت , درمان دیابت , قند خون , کنترل قند خون , درمان قند خون , کاهش قند خون , فشار قلب , سرطان سینه , درمان سرطان سینه , جلوگیری از سرطان سینه , تقویت بینایی , درمان ضعف بینایی , آب هویج , فواید آب هویج , خواص آب هویج

برخی از مهترین خاصیت های آب هویج :

تقویت بینایی :

هویج منبع غنی ویتامین A است, این گیاه نارنجی حاوی رنگدانه های موسوم به بتاکاروتن است که در بدن تبدیل به ویتامین A می شود. ویتامین A موجب تقویت بینایی چشم و حفظ سلامت چشم ها می شود.

مقابله با سرطان سینه :

مطالعات منتشرشده نشان می دهد مصرف آب هویج به مدت بیش از سه هفته موجب افزایش کل میزان کاروتنوئیدهای خون شده و فشار اکسایشی را کاهش می دهد.

کاهش آسیب به DNA در افراد سیگاری :

هویج منبع بزرگ بتاکاروتن غذایی است که مانع از آسیب به DNA لنفوسیتی, بخصوص در افراد سیگاری که در معرض ابتلا به سرطان های مختلف هستند, می شود.

حفظ سلامت قلب :

مطالعات نشان می دهد مصرف منظم آب هویج به کاهش فشار سیستولیک کمک می کند.

حفظ درخشندگی پوست و مو :

آب هویج غنی از آنتی اکسیدان ها و پتاسیم است که به بازسازی سلول ها کمک کرده و در نتیجه درخشش طبیعی پوست و مو حفظ می شود.

کمک به کنترل قند خون :

یک لیوان آب هویج دارای کالری و قند پایینی است و در عین حال مواد مغذی و مواد ضروری را داراست., از اینرو به تنظیم قند خون کمک کرده و دیابت را کنترل می کند.

گفتنی است پزشکان معتقدند با توجه به افزایش بیماری ها و آلودگی هوا و محیط زیست باید خانواده ها برنامه ی ویژه ای برای مصرف نوشیدنی های طبیعی تهیه کنند.

آرشیو ⇐ تغذیه

مجله شمالگردی

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *