از اول خرداد تاکنون 20 نفر در دریای مازندران غرق شدند !

رئیس هیات سواحل کشور ضمن تاسف گزارش داد از اول خرداد تاکنون 20 نفر در دریای مازندران غرق شدند.

آمار غرق شدگان امسال دریای مازندران

اخبار مازندران : رئیس هیات سواحل کشور ضمن تاسف گزارش داد از اول خرداد تاکنون 20 نفر در دریای مازندران غرق شدند.

اخبار مازندران , خبر مازندران , سایت خبری مازندران , تازه ترین خبرها

بر اساس این گزارش رئیس هیات سواحل کشور در جلسه ستاد سالم‌سازی طرح‌های دریا در مازندران با اشاره به اینکه ساماندهی سواحل به کاهش تلفات انسانی کمک زیادی می‌کند،

اظهار کرد: باید در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی تلاش بیشتری صورت گیرد و خدمات لازم در بخش‌های مختلف مانند بهداشتی، فرهنگی، آموزشی، رفاهی ارائه شود و نسبت به توسعه طرح‌های سالم‌سازی دریا همراه با افزایش رضایت‌مندی مردم همت بیشتری صورت گیرد.

علی ملازاده : در بحث توسعه طرح‌های دریا ، فعالیت‌های خوب و ارزشمندی انجام شده است و حتی بخش خصوصی نیز حضوری مؤثر دارد و ما باید در راستای افزایش سرمایه‌گذاری‌های بیشتر، موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاران را برداریم.

وی با بیان اینکه برابر مصوبه سال 93 هیأت دولت، متولی اصلی ساماندهی سواحل به استانداری‌های ساحلی واگذار شد، خاطرنشان کرد: ساماندهی سواحل به عهده وزارت کشور، استانداری‌های ساحلی و فرمانداری است و در کنار آن می‌توان با کمک سایر دستگاه‌ها نسبت ساماندهی بهتر اقدام کرد.

ملازاده تعداد غرقی‌ها در دریای مازندران را از اول خرداد تاکنون 20 نفر اعلام و تاکید کرد: متولیان دریا شبانه روز فعال باشند و از شنا کردن افراد در مناطق حادثه‌خیز جلوگیری شود.

فرماندار شهرستان رامسر نیز با اشاره به اینکه برای ایجاد و توسعه طرح‌های دریا نیازمند حمایت مالی از سوی وزارت کشور هستیم، بیان کرد: برای واگذاری طرح‌های دریا به بخش خصوصی باید ابتدا آن را ایجاد و با فراهم کردن زیرساخت انجام داد زیرا این کار در جهت جذب گردشگران بسیار مهم است.

حسین سروری با بیان اینکه رامسر دارای دو طرح دریای عمومی و هفده منطقه شنا ممنوعه است، افزود: کمبود تعداد طرح‌های ساماندهی شده عامل افزایش غرقی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه در داخل طرح‌ها کمترین غرقی را داریم، تصریح کرد: برای احداث طرح‌های ساماندهی دریا در شهرهای مازندران نیازمند عزم و همت عمومی است که دراین زمینه بسترهای بسیار خوبی هم وجود دارد.

همچنین فرماندار چالوس نیز با بیان اینکه همه ساله کار به یک نهاد سپرده می‌شود و این خود عامل نابسامانی در کل سواحل است، گفت: فرمانداری‌ها چون بر دستگاه‌های اجرایی نظارت دارند بنابراین از نیروهای نظارتی خود استفاده می‌کند اما در این‌باره باید بازنگری شود و اعتباراتی برای این موضوع دیده شود و انتظاراتی که دستگاه‌های اجرایی از فرمانداری دارند، رفع شود.

وی در پایان به روش سنتی اداره شدن سواحل اشاره کرده و امیدواری خویش را با همفکری و مدیریت جدی تر برای بهتر شدن اوضاع و کاهش آمار ابراز کرد.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *