دیپلمات های ربوده شده ایرانی در بیروت در اسارت صهیونیست ها هستند !

محمد فتحعلی در سالروز دیپلمات های ربوده شده در بیروت گفت: دیپلمات های کشورمان در اسارت رژیم صهیونیستی هستند.

اسیر بودن دیپلمات های ربوده شده ایرانی

اخبار : محمد فتحعلی در سالروز دیپلمات های ربوده شده در بیروت گفت: دیپلمات های کشورمان در اسارت رژیم صهیونیستی هستند.

دیپلمات های ربوده شده

بر اساس این گزارش سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت در سخنانی به مناسبت سالروز ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی در بیروت گفت : برادران دیپلمات ما که در زمان حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۱۹۸۲ ربوده شده بودند، از آن تاریخ تا کنون در اسارت صهیونیست‌ها هستند و اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد که این دیپلمات‌ها در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دارند.

وی ادامه داد: آنچه اتفاق افتاده، جنایتی در حق جامعه بین‌المللی است زیرا بر خلاف تمام اسناد و توافق‌های بین‌المللی و نیز نقض آشکار حقوق بشر است.

فتحعلی سپس گفت: ما ناامید نیستیم و این مساله بزرگ انسانی تا آزادی دیپلمات‌ها و بازگشت آنها به وطن و میان خانواده‌هایشان ادامه می دهیم. تجربه ثابت کرده که تمام خواسته‌های بشر دوستانه ما با این دشمن که چیزی جز زبان زور و مزاحمت نمی‌فهمد، بی‌نتیجه می‌ماند، ولی ما ناامید نمی‌شویم و باز هم این مسأله بزرگ انسان‌دوستانه را پی‌ گیری می‌کنیم تا زمانی که حقایق فاش شود و این عزیزان به آغوش خانواده و وطن بازگردند.

سفیر کشورمان در بیروت تاکید کرد: شواهد و قرائن حاکی از آن است که این دیپلمات‌ها به دست مزدوران صهیونیستها ربوده شده‌اند. ایران از دبیرکل سازمان ملل، صلیب سرخ و نهادهای ذی‌ربط حقوق بشری می‌خواهد تا وظایف قانونی‌شان را انجام دهند و برای آزادی دیپلمات‌های ایرانی بر رژیم صهیونیستی فشار بیاورند.

وی هم‌چنین آزادی تمام اسرای در دست رژیم صهیونیستی به ویژه دیپلمات‌های ایرانی را خواستار شد.

وی در پایان اعلام کرد مردم و نظام ایران همچنان بر روی تشکیل یک کمیته برای مشخص شدن حقیقت و افشای تمام جزییات تاکید دارند.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *