ادامه روند حقوق های نجومی مدیران و پاداش حقوق یک مدیر برابر با حقوق سیصد کارگر !

در ادامه افشای حقوق های نجومی مدیران خاطی خبرها حاکی از تخلفی دیگر در سیستم پاداش های نامربوط شرکت سهامی عام ( فروسیلیس ایران ) است که رقم اعلام شده برابر با حقوق 300 کارگر می باشد.

حقوق های نجومی مدیران

شمالگردی : در ادامه افشای حقوق های نجومی مدیران خاطی خبرها حاکی از تخلفی دیگر در سیستم پاداش های نامربوط شرکت سهامی عام ( فروسیلیس ایران ) است که رقم اعلام شده برابر با حقوق 300 کارگر می باشد.

حقوق های نجومی , بیت المال ,

بر اساس این خبرها فروسيليس ايران بر اساس مصوبات مجمع عمومي نود و چهار، پاداش هيئت مديره را بیش از يك ميليارد و هفتصد میلیون تومان در نظر گرفته است كه اين ميزان پاداش به اعضاي هيئت مديره (که تنها در انحصار یک خانواده است) در طول نيم قرن فعاليت بورس اوراق بهادار تهران بي‌ سابقه بوده است.

بنابر اطلاعات موجود، با تقسیم این مبلغ بین هفت نفر عضو هیات مدیره، متوجه میشویم که هر یک از آنها علاوه بر دستمزد سالیانه، مبلغ دویست و پنجاه میلیون تومان پاداش دریافت کرده اند که با یک حساب ساده میتوان پی برد این مبلغ پاداش برابر با حقوق سیصد کارگر (بر اساس حداقل دستمزد هشتصد و دوازده هزار تومانی امسال) و یا به بیان دیگر برابر با حقوق بیست و پنج سال یک کارگر است.

جالب است بدانید این میزان پاداش از پاداش پرداختی بزرگترین بانکهای خصوصی کشور هم بیشتر است. نکته دیگر آنکه بنیان گذار این شرکت در دوران اصلاحات به مدت چهار سال عضو شورای مشورتی وزیر صنایع و معادن بود.

این را هم بدانید که بر اساس مصوبه مجلس در مهر ماه نود و چهار ،پاداش هیات مدیره شرکتهای سهامی عام نباید از سقف سه درصد سودی که در همان سال به صاحبان سهام پرداخت میکنند تجاوز کند و برای هر عضو موظف هیات مدیره این میزان نباید از معادل یک سال حقوق پایه وی بیشتر شود.

مقام معظم رهبری : برداشت های غیرمنصفانه از بیت المال نامشروع, گناه و خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی است باید قاطع پیگیری شود.

امیدواریم نهادهای مسئول پیگیری, با جدیت با خاطیان و تصرف کنندگان در بیت المال برخورد کنند و ساده از اینگونه خیانت هایی که در حق مردم, شهدا و انقلاب میشود نگذرند.

مجله شمالگردی / منبع : گیلان نوین

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *