درمان لکه های سیاه پوست

درمان لکه های سیاه پوست با تهیه این ماسک خانگی

درمان لکه های سیاه پوست : با استفاده از ماسک های زیر بدون عوارض جانبی لکه های سیاه پوست را از ین ببرید.

ماسک های گیاهی برای درمان لکه های سیاه پوست ..

ماسک از بین بردن لکه های سیاه پوست

شمال گردی – درمان لکه های سیاه پوست : با استفاده از ماسک هایی که در ادامه اشاره خواهیم کرد بدون عوارض جانبی لکه های سیاه پوست را از ین ببرید.

لکه های سیاه پوست ,عصاره بابونه , بومادران ,  دانه های سرسیاه ,  لکه های سیاه پوست , زگیل , کبودی پوست , نرم کننده پوست , درمان لکه های سیاه پوست , لکه پوست , درمان لکه پوست ,

ماسک های گیاهی برای درمان لکه های سیاه پوست

پونه :

پونه را له کرده سپس آنرا با روغن زیتون مخلوط کرده و به مدت سه روز در مقابل نور خورشید قرار دهید. بعد از سه روز به مدت ۱۵ دقیقه حرارت می دهید آن را صاف کرده , پماد به دست آمده را برای از بین بردن لکه های سیاه استفاده کنید.

تخم ترب :

تخم ترب را در سرکه خیس کرده و پس از گذشت ۲۴ ساعت آنرا برروی لکه های سیاه پوست قرار دهید. این عمل را هر روز تکرار نموده تا لکه ها کم کم بهبودی حاصل کنند. مقداری سیر را پوست کنده و آنرا با رنده ریز کنید و با عسل مخلوط نموده, مخلوط حاصل را جهت بهبودی لکه های سیاه پوست مورد استفاده قرار دهید و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی لکه ها قرار داده و پس از آن با آب ولرم بشویید. این عمل را یک روز درمیان تکرار می کنید. دانه کنجد را له نموده و به مدت ۳ روز در مقدار اندکی آب خیس کنید و بعد از گذشت این مدت, این مخلوط را بر روی پوست بمالید, این ماسک هم باعث از بین رفتن لکه های سیاه می شود و هم نرم کننده پوست است.

گل زنبق سفید :

گل زنبق سفید را خرد کرده و در یک شیشه سفید می ریزید و به آن مقداری روغن زیتون طبیعی تازه اضافه نمایید، سر شیشه را بسته و به مدت دو روز در مقابل آفتاب قرار دهید و بعد آنرا صاف کرده و بر روی لکه های سیاه صورت خود بمالید. ( این روغن برای سوختگی و آفتاب زدگی نیز مفید می باشد ) مقداری پونه را له کرده، چنانچه آنرا به صورت ضماد در محل لکه های سیاه پوست قرار دهید، اثر شفابخش دارد. روغن کرچک, لکه های سیاه پوست و همچنین زگیل و کبودی پوست را برطرف می کند.

شیر :

شیر در از بین بردن لکه ها و دانه های سرسیاه بسیار مفید می باشد ، قبل از استفاده از شیر، باید پوست را با آب گرم بشویید و برای اثرگذاری بهتر, می توان شیر را با عصاره بابونه یا بومادران مخلوط نموده و سپس استفاده کرد.

لیموترش :

استفاده از لیموترش به تنهایی یا همراه با گلاب با سفیده تخم مرغ ماسک خوبی در از بین بردن و بیرون کشیدن دانه های سرسیاه پوست می باشد و پس از استفاده از این ماسک باید پوست را با آب نیمه گرم شست و شو داد. جو دو سر را بپزید و با بادام کوبیده مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. این خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. این ماسک در از بین بردن دانه های سرسیاه پوست بسیار موثر می باشد. عسل، افزون بر تقویت پوست و شفابخشی, پاک کننده خوبی است, یک قاشق غذاخوری عسل را بر روی حرارت ملایم, رقیق سازید و بر روی دانه های سرسیاه پوست بمالید و اثر آن به وضوح ملاحظه نمایید.

شمال گردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *