سازمان منطقه آزاد انزلی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک حمایت می کند

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار با با صاحبان برندهای مطرح پوشاک و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک به کشورهای حاشیه دریای کاسپین را از اولویت های سازمان خواند.

حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از تولید کنندگان و صادر کنندگان

اخبار گیلان : رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار با با صاحبان برندهای مطرح پوشاک و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک به کشورهای حاشیه دریای کاسپین را از اولویت های سازمان خواند.

سازمان منطقه آزاد انزلی , sazman mantaghe azad anzali

بر اساس این گزارش رضا مسرور با ابراز امیدواری نسبت به اثرات مثبت دیدار تولیدکنندگان و صادرکنندگان لباس کشور از این منطقه در صادرات پوشاک کشور، اظهارداشت: درظرف کمتر از یکسال مرکز نمایشگاهی این منطقه با رویکرد حمایت از صادرکنندگان و برگزاری نمایشگاه های تخصصی با فعالین خصوصی-دولتی کشورهای حاشیه دریای کاسپین و به ویژه روسیه، مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مهندس مسرور از برگزاری نمایشگاه های مختلف در تقویم نمایشگاهی این مرکز در سالجاری خبر دارد و با بیان اینکه در نظر داریم در بهار امسال میزبان نمایشگاه پوشاک اسلامی دراین منطقه باشیم افزود: با عنایت به مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی و نزدیکی به مبادی ورودی مواد اولیه پوشاک و بازارهای مصرف ، حضور تولیدکنندگان مطرح در این منطقه فرصت مضاعفی را برای افزایش و تنوع صادرات محصولات ایرانی به ویژه در بازار روسیه فرآهم می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی ناشی از برجام و تغیرات ایجاد شده در روابط روسیه با کشورهای غربی، این موقعیت را فرصت مناسبی برای فعالین این عرصه ارزیابی و تصریح نمود: برگزاری و میزبانی از نمایشگاه تخصصی پوشاک کشورهای حاشیه دریای کاسپین از دیگر برنامه های مهم ما در این حوزه است .

حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس کشور با بیان اینکه این دومین دیدار با مهندس مسرور در سالجاری است و امیدواریم نخستین نمایشگاه مدو لباس اسلامی در منطقه آزاد انزلی با همکاری مشترک در این منطقه برگزار کنیم، افزود: حمایت از تولیدکنندگان داخلی حوزه پوشاک و طراح مد و لباس کشور از سوی این دبیرخانه در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می شود و همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی را نیز باید در همین جهت ارزیابی کرد.

وی با قدردانی از ظرفیتهای ارزشمندی همچون مرکز نمایشگاهی که در منطقه آزاد انزلی احداث شده است اضافه کرد: استفاده از تمامی ظرفیتهای کشور برای حمایت از الگوهای بومی و ملی پوشاک و بازاریابی آن در سطح کشورهای منطقه از طریق برگزاری نمایشگاه های تخصصی از اولویتهای کاری کارگروه ساماندهی مدل و لباس کشور است.

پ ن : صنعت پوشاک در ایران از ظرفیت بالایی برخوردار است که اگر حمایت های دولتی صورت گیرد میتواند نقش بسزایی در زمینه ارز آوری داشته باشد.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *