دستگیری عامل اختلاس 7 میلیاردی در بانک مرکزی گیلان !

سردار محمد رضا میر حیدری فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری عامل اختلاس 7 میلیارد ریالی از خزانه بانک مرکزی استان گیلان خبر داد.

بازداشت عامل اختلاس 7 میلیاردی گیلان

اخبار گیلان : سردار محمد رضا میر حیدری فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری عامل اختلاس 7 میلیارد ریالی از خزانه بانک مرکزی استان گیلان خبر داد.

اختلاس , ekhtelas

بر اساس این گزارش سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان گیلان در بیان جزئیات این خبر گفت: با ارائه شکوائیه ای از سوی اداره حقوقی یکی از بانک های سطح شهرستان رشت مبنی بر کم شدن وجوه بانک از خزانه، پیگیری موضوع در دستورکار کارآگاهان آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: کارآگاهان با پیگیری های همه جانبه و تحقیقات صورت گرفته به رئیس خزانه این بانک دولتی مشکوک شده و وی را دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه متهم در همان ابتدا با توجه به دلایل و مستندات جمع آوری شده بر علیه وی، به جرم خود اعتراف کرد، بیان داشت: متهم از اهمال و سستی عناصر نظارتی بانک سوء کرده و با جابجایی اسکناس های ۱۰ هزار ریالی با ۱۰۰ هزار ریالی از خزانه بانک مرکزی استان که در محل خزانه این بانک مستقر است تدریجا در مدت یک سال مبلغ ۷ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال به خزانه انتقال و سپس وجوه انتقالی را در قالب چک های مسافرتی آخر وقت اداری از بانک خارج می کرده است.

وی با اعلام اینکه متهم ۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از وجوه سرقتی را پس از دستگیری به صندوق بیت المال عودت داده است، بیان داشت: متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی و هم اکنون نیز در زندان بسر می برد. به گفته وی، به منظور اهمال و کوتاهی عناصر نظارتی در زمان مدت ارتکاب جرم، عناصر نظارتی احضار و تحقیقات آنان از سوی مقام قضایی صادر شده که مراتب تحت پیگیری می باشد.

وی خاطرنشان کرد دستگاه های امنیتی و حراستی سیستم های بانکی کشور بیش از پیش مراقب فعالیت ها هستند.

مجله شمالگردی

0