تغذیه سالم موجب بالا بردن هوش کودک

بالا بردن هوش کودک با رژیم غذای سالم تر

بالا بردن هوش کودک : طبق تحقیقات اخیر دانشمندان کودکانی که تا شش ماهگی با شیر مادر تغذیه شدند و به طور منظم طی ۱۵ تا ۲۴ ماهگی رژیم غذایی سالمی مانند سبزی ..

بالا بردن هوش کودک با تغذیه مفید

شمال گردی – بالا بردن هوش کودک : طبق تحقیقات اخیر دانشمندان کودکانی که در سال های ابتدایی زندگی تغذیه سالمی دارند از هوش بالاتری برخوردار هستند, محققان دانشگاه آدلاید استرالیا, هفت هزار کودک را طی سنین شش ماهگی, ۱۵ ماهگی و دو سالگی از نظر تاثیر عادات غذایی بر IQ مورد بررسی قرار دادند. نوع غذاهای انتخابی در این پژوهش, از یک سو انواع غذاهای خانگی و سنتی, غذاهای آماده کودک و شیر مادر و از سویی دیگر انوع تنقلات فاقد ارزش غذایی بود.

هوش کودک , بالا بردن هوش کودک , افزایش هوش کودک , تغذیه کودک , تغذیه سالم کودک , بیشتر شدن هوش کودک , بالا بردن هوش کودک , تغذیه ناسالم کودک ,

پژوهشگران در این تحقیق دریافتند : کودکانی که تا شش ماهگی با شیر مادر تغذیه شدند و به طور منظم طی ۱۵ تا ۲۴ ماهگی, رژیم غذایی سالمی مانند سبزی , بقولات , پنیر و میوه را مصرف کردند, در سن هشت سالگی, دو امتیاز بالاتر از IQ مورد انتظار در این سن را از خود نشان دادند.

علاوه بر این, برای کودکانی که به طور منظم رژیمی شامل بیسکوییت , شکلات , آبنبات , نوشیدنی‌های شیرین و چیپس را مصرف می‌کردند , در سن هشت سالگی , دو امتیاز پایین‌تر از IQ مورد انتظار این سن گزارش شد.

دکتر « لیزا اسمیترز » سرپرست این پژوهش درباره نتایج به دست آمده در این تحقیق می‌گوید : اگرچه تفاوت IQ در بین این کودکان بسیار عظیم نبود , اما طی این تحقیق متوجه شدیم که الگوهای غذایی سنین شش تا ۲۴ ماهگی اثر کوچک , اما قابل توجهی را بر IQ در سن ۸ سالگی بر جای می‌گذارد و نتایج حاصله از حیث این که تاثیر بلندمدت غذاها را بر بهره هوشی نشان داده است, دارای اهمیت است.

مجله شمال گردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *