ارضای جنسی در قالب شرع و اسلام عربستانی !

ازدواجی که زن و مرد تنها در ساعاتی از روز مجوز ملاقات یکدیگر را دارند و تنها در همان محدود ساعات در روز به یکدیگر محرم هستند.

ارضای جنسی در اسلام عربستانی !

متاسفانه این روزها چه در مقوله ی اقتصادی و چه فرهنگی خیلی از کارهای غیر شرعی و غیر اسلامی با کمی تغییر در قالب اسلام و شرع حلال شده و کم کم در بین افراد عادی میشود, از برخی وام هایی که در اصل همان نزول به حساب می آید در کشور خودمان گرفته تا خبر ازدواج روزهنگام عربستان که این روزها سوژه رسانه ها شده است.

فحشا , فحشا در عربستان , ezdevaj roz hengam

ازدواجی که زن و مرد تنها در ساعاتی از روز مجوز ملاقات یکدیگر را دارند و تنها در همان محدود ساعات در روز به یکدیگر محرم هستند.

 

ازدواج روزهنگام، از جمله ازدواج‌های موقت در عربستان است که در آن مرد و زن با حکم شرعی به عقد هم در می‌آیند. تفاوت این ازدواج با ازدواج‌های موقت دیگر، از قبیل: المسیار، المسفار، المصیاف و الابتعاث؛ محدود بودن ملاقات زوجین به ساعات مشخصی از روز است.

یک خانم عربستانی به نام “رقیه العنزی” در اعتراض به این ازدواج می‌گوید: ازدواج روزهنگام، بر یک عقد شرعی و قانونی مبتنی است و زنان و مردانی که به این ازدواج روی می‌آورند، کار خلاف شرع و قانون اعمال نکرده‌اند؛ ولی من از این لحاظ به آن اعتراض می‌کنم که مردان این ازدواج را به عنوان ازدواج درجه دو می‌شناسند و معمولا در این‌گونه ازدواج‌ها، رفتار مناسبی با زنان نمی‌شود.

در همین راستا، روزنامه المدینه گفتگویی با دکتر “حسن محمود سفر” -استاد پژوهش‌های اسلامی و خانواده در دانشگاه عبدالعزیز- داشته و نظر وی را در مورد ماهیت این این ازدواج جویا شده است.

محمود سفر با اشاره به منشاء غربی این ازدواج، آن را از لحاظ شرعی دارای اشکالات متعددی می‌داند.

وی در مورد اصول شرعی این ازدواج می‌گوید: ازدواج روزهنگام، مشکلات متعددی را برای جامعه به همراه دارد، سرنوشت نامشخص اطفال حاصل از این ازدواج، یکی از مشکلاتی است که در آینده باعث فروپاشی جامعه خواهد شد.

وی در ادامه می‌افزاید: مردانی که به ازدواج‌ روزهنگام گرایش دارند، معمولا کسانی هستند که قبلا تشکیل خانواده داده‌اند و دارای زن و بچه هستند. این‌گونه مردان برای فرار از مسئولیت، به این‌گونه ازدواج‌ها روی می‌آورند.

دکتر محمود سفر همچنین در مورد مطابقت این ازدواج با اصول شرع مقدس می‌گوید: یکی از اهدافی که اسلام برای ازدواج در نظر گرفته؛ تشکیل خانواده و محافظت از حریم مقدس آن است؛ ولی کسانی که این ازدواج را به عنوان ازدواجی شرعی در قانون عربستان ثبت کرده‌اند، ظاهرا در شرع تبحر کافی نداشته‌اند.

اگر این اصل را در نظر بگیریم که اسلام دین تعادل است و دینی که حتی بر زن و شوهر تاکید دارد در روابط زناشویی متعادل باشند, و در نهایت اگر درست به این مقوله ازدواج روز هنگام نگاه کنیم متاسفانه باید بگوییم در واقع نوع جدیدی ار ارضای جنسی در قالب شرع و عرف می باشد.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *