مشکلات پوستی در دوران حاملگی

ناهنجاری ها , مشکلات پوستی در دوران حاملگی و جلوگیری از آن ها

پیشگیری و درمان مشکلات پوستی در دوران حاملگی : در دوران حاملگی و بارداری بدلیل اینکه هورمونها متعادل نیستند ناهنجاری هایی در پوست بوجود می آید که در ..

جلوگیری از مشکلات پوستی در دوران حاملگی

شمال گردی – پیشگیری و درمان مشکلات پوستی در دوران حاملگی : در دوران حاملگی و بارداری بدلیل اینکه هورمون ها متعادل نیستند ناهنجاری هایی در پوست بوجود می آید که در ادامه به مشکلات پوستی در دوران بارداری اشاره ای خواهیم کرد که از مشکلات شایع در دوران بارداری محسوب میشود. اما قبل از پرداخت به موضوع لازم است یکم مسئه را باز کنیم, زنان در دوران بارداری با مشکلات جسمی زیادی روبه رو می شوند که از جمله آن ها می توان به مشکلات پوستی اشاره کرد, در این دوران به علت بر هم خوردن تعادل هورمونی, پوست دچار تغییراتی می شود. ممکن است یک روز پوست شاداب و روز دیگر کدر باشد. در این مطلب به نقل از « prevention »  به تغییرات پوست در دوران بارداری اشاره شده است.

پسوریازیس , ترک های بارداری , جوش های ریز , آکنه , آکنه دوران بارداری , پوست چرب , چربی پوست , درمان آکنه , مشکلات پوستی در دوران حاملگی , مشکلات پوستی , آکنه , حاملگی , بارداری , دوران بارداری , بیماری های دوران بارداری , مراقبت های دوران بارداری , حاملگی , مشکلات پوستی دوران حاملگی ,

مشکلات پوستی در دوران حاملگی

معرفی عارضه ها و  مشکلات پوستی در دوران حاملگی  و جلوگیری از آن ها :

آکنه :

یکی از شایع ترین مشکلات پوستی آکنه است که باید با استفاده از مواد طبیعی آن را رفع کرد, از آن جا که در این دوران پوست حساس می شود, از اسکراب استفاده نکنید.

رنگ پوست :

به مرور زمان قسمت های تیره بدن تیره تر می شود, خال ها و کک و مک ها که قبل از حاملگی داشتید, بزرگ تر می شود. لکه های قهوه ای یا لکه های مادرزادی نیز تیره تر می شود.

کف دست :

کف دست ها ناگهان قرمز می شود, این مشکل در ماه دوم بارداری شایع است.

پوست چرب :

به علت تغییرات هورمونی در بدن، پوست چربی بیشتری ترشح می کند. بنابراین میزان مصرف آب را افزایش دهید و از طریق راهکارهای طبیعی, چربی پوست را کنترل کنید.

خشکی پوست :

برای پیشگیری از خشکی پوست در دوران بارداری لازم است مصرف میوه های آبدار مانند هندوانه و پرتقال را که باعث شادابی پوست می شود, افزایش دهید.

جوش های ریز :

این مشکل زمانی رخ می دهد که فرد به نوعی غذا حساسیت پیدا کند, برای درمان جوش با متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

ترک های بارداری :

در این دوران ترک های پوست در زیر بغل و ران پا مشاهده می شود که علت آن افزایش وزن در دوران بارداری است. برای کم کردن یا پیشگیری می توان پوست را با روغن های طبیعی مانند رزماری, روغن زیتون و روغن بادام ماساژ داد.

کف پا :

به علت تغییرات هورمونی و افزایش وزن کف پا نیز همانند کف دست قرمز می شود. ماساژ منظم کف پا با روغن های گیاهی تنها راه حل این مشکل پوستی در این دوران است.

پسوریازیس :

نوعی ناراحتی پوستی حاد است که لکه های پوستی قرمز و ملتهب با پوسته سفید ایجاد می کند.

شمال گردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *