ولیعهد عربستان جنگ با ایران فاجعه بزرگی خواهد بود و افراد مشتاق عقل ندارند

محمدبن سلمان در گفتگو با نشریه اکونومیست گفت: جنگ با ایران آغاز یک فاجعه بزرگ خواهد بود و هرکس که مشتاق این جنگ است از عقل سلیم برخوردار نیست.

اظهارات ولیعهد عربستان درباره جنگ با ایران

اخبار سیاسی : محمدبن سلمان در گفتگو با نشریه اکونومیست گفت: جنگ با ایران آغاز یک فاجعه بزرگ خواهد بود و هرکس که مشتاق این جنگ است از عقل سلیم برخوردار نیست.

جنگ با ایران , jang ba iran

بر اساس این گزارش; این مقام عربستانی که وزیر دفاع این کشور نیز است، در مورد آنچه ‘گزینه نقش کمرنگ آمریکا در خاورمیانه خواند’، ابراز نگرانی کرد.

محمد بن سلمان خاطر نشان کرد: آمریکا باید این را درک کند که شماره یک جهان است و همچون کشور شماره یک باید عمل کند.

به دنبال اعدام شیخ نمر روحانی شیعه توسط رژیم آل سعود، تنش هایی میان ایران و عربستان به وجود آمد.

پس از اعدام شیخ نمر در عربستان، بسیاری از کشورهای غربی نیز از این اقدام ریاض که موجب تنش هایی در خاورمیانه شده، به شدت انتقاد کرده اند.

شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته عربستانی روز شنبه اعدام شد.

شیخ نمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان است که در 23 مهر 1393 به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شده بود.

دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تائید کردند که این مساله مورد اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت.

آیت الله شیخ نمر باقر النمر شخصیت برجسته دینی و سیاسی عربستان در افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و مذهبی شیعیان این کشور نقش زیادی داشت.

آیت الله نمر برای مردم عربستان عدالت و آزادگی را خواستار و همواره شیعه و سنی را به برادری میخواند و آل سعود را افراطی میدانست و با آنها مخالفت می کرد.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *