داشتن ناخن های زیبا و بادام تر

داشتن ناخن های زیبا و مقاومتر با توجه به این نکات

ناخن های زیبا و محکمتری داشته باشیم شمال گردی – نکاتی برای داشتن ناخن های زیبا و محکم تر : آیا با مشکل ضعیف بودن ناخن ها مواجه هستید؟ آیا اندکی که بلند می شوند, می شکنند ؟ بهتر است به

ناخن های زیبا و محکمتری داشته باشیم

شمال گردی – نکاتی برای داشتن ناخن های زیبا و محکم تر : آیا با مشکل ضعیف بودن ناخن ها مواجه هستید؟ آیا اندکی که بلند می شوند, می شکنند ؟ بهتر است به جای شکایت کردن از آنها, این نکات را برای محافظت از ناخن های خود مد نظر داشته باشید.

محکمتر شدن ناخن ها , زیباتر شدن ناخن ها , مقاوم تر شدن ناخن , ناخن زیبا , ناخن محکم , زیبایی ناخن , بادوام تر شدن ناخن , دوام ناخن ,  , ناخن

از ناخن گیر تیز استفاده کنید :

ناخن گیرهای کند باعث می شوند تا ناخن شما تحت فشار ناخن گیر ترک بخورد. بهتر است آنها را به صورت مستطیل ببرید و سپس گوشه های آنها را کمی گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

دستانتان را بیش از حد خیس نگاه ندارید :

بعد از حمام و یا شنا سعی کنید انگشتانتان را خشک کنید, رطوبت بجا مانده بر رو ناخن ها خطر ابتلا به بیماری های قارچی را افزایش می دهد.

از ناخن هایتان سو استفاده نکنید :

بهتر است به جای اینکه آنها را بر روی هر سطحی بکشید, با آنها در بزنید و یا از آنها به عنوان پیچ گوشتی استفاده کنید, کمی مراقبشان باشید.

ناخن ها را گاز نگیرید و پوست اطرافشان را نکنید :

پوست اطراف ناخن به منزله تخت خواب برای ناخن هاست, کندن پوست بیش از اندازه سبب می شود تا جایگاه ناخن آسیب ببیند و احتمال ابتلا به بیماری های قارچی افزایش یابد.

زمان انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید :

از شستشوی ظرفها تا تمیز کردن سرویس های بهداشتی, همه و همه قاتلان ناخن های شما محسوب می شوند.

مواد شوینده قوی اصلا رابطه خوبی با ناخن های شما ندارند. البته آلودگی هم باعث کاهش دوام ناخن ها می شود.

برای اینکه ناخن هایتان را از شر این بلایا در امان بگذارید, بهتر است دستکش بپوشید.

ناخن هایتان را چرب کنید :

این تنها پوست نیست که از خشکی بیش از حد می رنجد, ناخن های شما نیز به رطوبت و چربی نیازمندند, سعی کنید آنها را با روغن کرچک که حاوی ویتامین ای است چرب نمایید, روغن زیتون نیز می تواند برای دوام آنها مفید باشد.

شیر و تخم مرغ آب پز بخورید :

کلسیوم و روی را می توان به عنوان عناصر حیات بخش ناخن ها برشمرد, اضافه کردن تخم مرغ و شیر به وعده های روزانه می تواند از شکستن ناخن ها و پیدایش لکه های سفید بر روی آنها جلوگیری کند.

ناخن هایتان را لاک بزنید :

یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن ها می تواند به استحکام آنها کمک کند, ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن هایتان قرار ندهید,
بهتر است که بعد از ۷ روز آنها را پاک کرده و به ناخن هایتان چند روز استراحت بدهید و بعد از آن دوباره لاک جدید بزنید.

از مصرف استون خودداری کنید :

استون به سبب ساختار مولکولی اش, باعث خشکی ناخن ها و پوست اطرافشان می شود. بهتر است که از محلولهایی که بر پایه استاتیت هستند برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید.

شمال گردی

 

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *