نامه القاعده به داعش درباره ی حمله به ایران برای حفظ حمایت ایران از القاعده !

رسانه های عربستانی مدعی ارسال نامه القاعده به داعش درباره ی عدم حمله داعش به خاک ایران برای حفظ حمایت های ایران از گروهک تروریستی القاعده شده اند.

جزییات نامه القاعده به داعش دربارهی حمله به ایران

رسانه های عربستانی مدعی ارسال نامه القاعده به داعش درباره ی عدم حمله داعش به خاک ایران برای حفظ حمایت های ایران از گروهک تروریستی القاعده شده اند.

نامه القاعده به داعش , name alghaede be daesh

بر اساس این خبر بعد از شکست های پی در پی مقامات امنیتی عربستان در مبارزه با گروهک تروریستی داعش رسانه های وابسته به رژیم سعودی بارها آسمان ریسمان کرده اند تا این گروهک را به شکلی هماهنگ با ایران جلوه دهند.

اخیر سلمان الانصاری تحلیلگر برجسته سعودی در ادعایی بی اساس گفته داعش توافق ضمنی با ایران دارد به همین خاطر ایران را هدف حملات تروریستی خود قرار نمی دهد.

این دفعه هم سایت شبکه العربیه طی ادعای عجیبی گزارش داده که القاعده با گروهک داعش درباره حمله نکردن این گروهک به ایران به توافق رسیده است.

شبکه سعودی العربیه در این رابطه ادعا کرد: القاعده در سال 2014 نامه ای به داعش نوشته که در این نامه خواستار شد هیچگاه نیروهای داعش ایران یا منافع این کشور در خارج را هدف قرار ندهند.

العربیه که این نامه را به پیام صوتی ابو محمد العدنانی سخنگوی داعش مستند کرده در ادامه ادعا کرد: القاعده در این نامه هدف از دور شدن داعش از حمله به ایران را حفظ خطوط حمایتی القاعده اعلام کرده که ایران به ارائه این خطوط حمایتی به القاعده متعهد شده است.

این ادعاها در صورتی مطرح شده است که عربستان از ادعای قبلی خود مبنی بر حمایت مستقیم ایران از داعش ناامید شده است.

مجله شمالگردی

0