شهادت شیخ نمر و بیانیه ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

بعد از خبر اعدام شیخ نمر , سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه ای این اقدام آل سعود را نشانه رفتار داعش گونه و زوال رژیم سعودی عنوان کرد.

شهادت شیخ نمر و واکنش سپاه

اخبار سیاسی : بعد از خبر اعدام شیخ نمر به جرم دست داشتن با تروریست ها واکنش ها خطاب به سردمداران عربستان آغاز شد و از همین رو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه ای این اقدام آل سعود را نشانه رفتار داعش گونه و زوال رژیم سعودی عنوان کرد.

شیخ نمر , شهادت شیخ نمر , sheikh namr

قبل از پرداختن به نامه سپاه بیانیه عربستان را مطالعه بفرمایید :

بیانیه وزارت کشور عربستان درباره اعدام شیخ النمر ;

رژیم عربستان سعودی با وجود اعتراضات فزاینده جهان اسلام به حکم اعدام شیخ نمرالنمر روحانی برجسته شیعی عربستانی، این روحانی مبارز را به اتهام واهی حمایت از تروریسم اعدام کرد.

بیانیه وزارت کشور عربستان برای توجیه جنایت جدید آل سعود و اعدام روحانی مظلوم شیعی , شیخ نمر النمر , آیاتی از قرآن کریم را مستمسک قرار داده است.

در این بیانیه حدیثی به پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) نسبت داده شده که راوی آن فرد مشکوکی به نام ابوهریره است که صحت و درستی احادیث نقل شده از این فرد کاملا زیر سئوال است.

این بیانیه شیخ نمر النمر را مبلغ فتنه و تفرقه خوانده است و این روحانی برجسته مدافع حقوق مشروع شیعیان و رفع تبیعیض و بی‌عدالتی را برهم زدننده امنیت و فتنه افکنی متهم خطاب کرده است.

و اما بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران :

در بخشی از این بیانیه آمده است: اقدام خباثت آمیز و جنایت کارانه رژیم آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان, بخشی از یک توطئه صهیونیستی برای تشدید تفرقه بین امت اسلامی و اختلاف بین شیعیان و اهل تسنن است, که به فضل الهی و به برکت خون های پاک شهیدان از جمله این شهید عزیز, ناکام و با هوشیاری، هوشمندی و وحدت مسلمانان به گونه ای معکوس, آثار خود را در صحنه ی مقاومت اسلامی و آرمان آزادی قدس شریف هویدا خواهد ساخت.

این بیانیه می افزاید: اقدام ددمنشانه رژیم مرتجع ،قرون وسطایی و تروریست پرور سعودی در اعدام آیت الله شیخ نمر نقض آشکار حقوق بشر و آزادی بیان بوده و نشان می دهد بنیان اینگونه جنایات تفکر وهابیت و جریان تکفیری سلفی است که امروز داعش پرچمدار آن است.

این بیانیه در ادامه عقیم ماندن سیاست های داخلی و خارجی و شکست های مفتضحانه آل سعود در منطقه از جمله در عرصه حمایت از تروریسم تکفیری, جنگ و تجاوز علیه مردم یمن و ناکارآمدی در پشتیبانی از آل خلیفه برابر انقلاب مردم بحرین, از عوامل ارتکاب این جنایت بزرگ و داعش گونه قلمداد و تصریح شده است : بی شک دست خبیث سردمداران نظام سلطه و صهیونیسم و پیاده نظام های منفور و پلید آنان در سرزمین حجاز که در پس جنگ ها و جنایات جاری در منطقه برای تشدید شکاف بین مسلمانان نمایان است با اراده امت اسلامی بویژه مردم مسلمان عربستان اعم از شیعه و سنی قطع خواهد شد.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه بی تردید رژیم منفور سعودی هزینه این اقدام شرم آور را خواهد پرداخت, تصریح شده است : از سازمانها و نهادهای بین المللی مدعی حقوق بشر و آزادی بیان انتظار است با پرهیز از رفتار دوگانه و متناقض , در قبال این جنایت سبوعانه بموقع موضعگیری کرده و با محکومیت شدید آن به وظیفه خود عمل نماید.

این بیانیه در پایان با تبریک و تسلیت شهادت آیت الله نمر باقر النمر به محضر حضرت ولی عصر (عج) , مقام معظم رهبری , امت اسلامی و حوزه های علمیه جهان اسلام و تاکید بر ضرورت اعتراض فراگیر آحاد ملل و جوامع اسلامی و نیز آزادیخواهان و حق طلبان عالم علیه آل سعود آورده است : تردیدی نیست خون پاک این شهید والامقام , وحدت امت اسلامی را تقویت خواهد کرد و با طنین انداز شدن پیام راستین و آگاهی بخش شیخ نمر در جای جای سرزمین حجاز , پرچم مقاومت و مبارزه آن روحانی جلیل القدر به دست آحاد ملت مسلمان عربستان به ویژه جوانان غیور حجازی برافراشته نگه داشته شده و در آینده ای نه چندان دور انتقام سختی از جنایتکاران آل سعود گرفته و سقوط و فروپاشی پایه های این رژیم تروریست پرور , منفور و ضد اسلام را رقم خواهد زد.

سیاستمداران معتقدند این اقدام نابخشودنی رژیم آل سعود آینده این رژیم را بیش از پیش متزلزل و شیعیان و آزادی خواهان عربستان را بیدارتر و مقاوم تر خواهد کرد.

مجله شمالگردی

 

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *