درمان جای جوش و آکنه با توجه به این نکات

جوش یا آکنه در دوران نوجوانی به علت تغییرات هورمونی ایجاد و در بسیاری نیز تا سنین 25 , 27 ادامه دارد و در این دوران پوست نیاز به مراقبت هایی دارد.

درمان جای جوش و آکنه

جوش یا آکنه در دوران نوجوانی به علت تغییرات هورمونی ایجاد و در بسیاری نیز تا سنین 25 , 27 ادامه دارد و در این دوران پوست نیاز به مراقبت هایی دارد, اما جای جوش مشکی اجتناب ناپذیر است که همواره افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند.

جوش , josh

ویتامین ای :

پوست هایی که پر از جای جوش و آکنه هستند، باید مداوا شوند, برای این منظور باید غشای میانی پوست را هیدراته کنیم و یا به عبارت بهتر آب کافی به پوست برسانیم و ویتامین های مورد نیاز آن را تامین نماییم.

پیلینگ یکی از روش های اصلی و مهم درمان پوست محسوب می شود.

در این نوع درمان سلول های مرده پوست حذف می شوند و پوست شادابی و طراوت خود را باز می یابد

برای احیا و بازسازی سلول های پوست ویتامین E گل سرسبد همه ویتامین هاست. ویتامین E به شکل پماد در بازار موجود است، جای جوش های سطحی را کم رنگ تر می کند و پوست را برای یک معالجه طولانی مدت، آماده می سازد.

ماسک خاک رس برای رفع جای جوش :

اگر جای جوش ها پر رنگ شده است، ماسک خاک رس معجزه می کند. این ماسک، پوست را صاف و اثر جوش ها را کمرنگ و شفاف می کند و نیز چربی طبیعی پوست یا همان سبوم را به حال تعادل در می آورد. باید این ماسک را دو تا سه مرتبه در هفته استفاده کنید. این نوع درمان در کنار ویتامین E تجویز می شود و به نوعی مکمل این نوع پماد است.

برای رفع جای جوش پیلینگ :

پیلینگ یکی از روش های اصلی و مهم درمان پوست محسوب می شود. در این نوع درمان، سلول های مرده پوست حذف می شوند و پوست شادابی و طراوت خود را باز می یابد.

پیلینگ در حیطه کاری متخصصان زیبایی قرار دارد و الزاما باید تحت نظارت پزشک انجام بگیرد. بر اساس نوع جایی که جوش ها و آکنه ها روی پوست ایجاد کرده اند، و نیز عمق این ضایعه پوستی، متخصص درمان مورد نیاز را تجویز می کند.

برای رفع جای جوش درم ابریشن :

درم ابریشن نیز در حیطه کاری متخصصان زیبایی طبقه بندی می شود و از آنجا که عمل سنگینی به حساب می آید، باید با بیهوشی موضعی صورت بگیرد، چرا که در حقیقت در این عمل، برای اینکه غشای میانی پوست به طور کامل بازسازی شود، لایه فوقانی آن برداشته خواهد شد.

این راهکار برای برطرف ساختن جای جوش ها، درمانی مؤثر و قطعی محسوب می شود. درم ابریژن از طریق لیزر و یا به کمک یک برس مخصوص انجام می گیرد.

لیزر برای رفع جای جوش :

در آخر نوبت به لیزر می رسد. به نظر می رسد که لیزر برای خلاص شدن از دست اثرات آکنه و جوش، بسیار موثر است. این عملیات نیز به حیطه پزشکی مربوط می شود و باید توسط پزشک متخصص و عموماً متخصص پوست صورت گیرد. مدت زمان هر عمل لیزر پوست، حدودا 15 دقیقه طول خواهد کشید.

نکته : به هیچ وجه بر روی جوش ها دست نزنید, خالی نکنید, با صابون های ملایم یا لوسیون های مناسب در روز یک بار صورتتان را شستشو دهید. ( ترجیبا در هنگام شستشو با پنبه ماساژ دهید. )

آرشیو ⇐ زیبایی پوست

مجله شمالگردی

 

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *