داعش 3400 زن و دختر ایزدی را در اسارت دارد !

تجاوز داعش به زنان و دختران ایزدی اخبار داعش : نادیا مراد از دختران ایزدی نجنجات یافته از چنگال متجاوزان داعش در خبری اعلام کرد نزدیک به 3400 زن و دختر ایزدی در اسارت این گروه تروریستی هستند. بر اساس

تجاوز داعش به زنان و دختران ایزدی

اخبار داعش : نادیا مراد از دختران ایزدی نجنجات یافته از چنگال متجاوزان داعش در خبری اعلام کرد نزدیک به 3400 زن و دختر ایزدی در اسارت این گروه تروریستی هستند.

داعش , daesh


بر اساس این خبر به نقل از العهد، یک دختر 21 ساله که به مدت سه ماه از سوی گروهک داعش اسیر و مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، شانزدهم ماه جاری در سخنانی در سازمان ملل آنچه را که از این گروهک دیده بود، روایت کرد.

وی از رئیس جمهور یونان که از او در مقرش در آتن استقبال کرده بود، خواست تا صدایش را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برساند چرا که هنوز هزاران زن و کودک هم‌چنان در بند داعش هستند.

نادیا مراد در این دیدار گفت که در حال حاضر 3400 زن ایزدی‌ دربند داعش هستند.

رئیس جمهور یونان نیز متعهد شد تا از پارلمان اروپا درباره سرنوشت افراد این طایفه که سازمان ملل آنها را “قربانی تلاش برای نسل‌کشی” بعد از کنترل داعش بر محل زندگی‌شان در سنجار واقع در شمال غرب عراق در اگوست 2014 دانسته، پرس و جو کند.

نادیا مراد در سخنانش در سازمان ملل گفته بود که در آگوست 2014 زمانی که گروه تروریستی داعش کنترل روستایش را به دست گرفت و همه مردان را کشت, از سوی آنها دستگیر شد.

نادیا مرادی در پایان از شورای امنیت پیگیری جدی را خواستار تا بتواند کشتار ایزدی ها را به دادگاه بین المللی ارجاع دهد.

مجله شمالگری

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *