مسجد الاقصی یا مسجد قبه الصخره ؟!

عکس مسجد الاقصی واقعی شما تا بحال کدام را مسجد الاقصی می نامیدید ؟ به نظر شما کدام مسجد الاقصی , معراجگاه پیامبر اسلام حضرا محمد (ص) می باشد ؟   گنبد طلایی : این قبه صخره است که اشتباهی

عکس مسجد الاقصی واقعی

شما تا بحال کدام را مسجد الاقصی می نامیدید ؟ به نظر شما کدام مسجد الاقصی , معراجگاه پیامبر اسلام حضرا محمد (ص) می باشد ؟

مسجد الاقصی , مسجد قبه الصخره

 

گنبد طلایی : این قبه صخره است که اشتباهی مسجدالاقصی میگوییم.

که اکثریت مردم آن را مسجدالاقصی می دانند … دلیل آن تبلیغات رسانه هاس که به مخاطب این مسجد که در نزدیکی مسجدالاقصی است را به عنوان مسجدالاقصی نشان می دهند … حتی رسانه های خود ما نیز این اشتباه بسیار بزرگ را در این القای اشتباه به مردم می کنند. که کار صهیونیست است که مسجد الاقصی را نشان نمی دهند … بطوری که صهیونیست ها اجازه فیلم برداری از مسجدالاقصی را نمی دهند و فقط اجازه فیلم برداری از مسجد قبة الصخره را می دهند!!

آن تصویری که از مسجدالاقصی در اذهان عمومی وجود دارد و حتی مردم مسلمان در مناسبت‌های مختلف با حمل تصویر و ماکت آن خواهان آزادی آن هستند، آن مسجد که هشت ضلعی و گنبد آن زرد یا طلایی رنگ است، مسجد الاقصی نیست بلکه مسجد قبه الصخره است.

مسجد الاقصی واقعی پشت یک توطئه پنهان ماند.

مسجد الاقصی , masjed alaghsa

مسجدی چهار ضلع با گنبدی سبز مسجد الاقصی واقعیست !!! مقدس ترین مسجد مسلمانان که اکثریت مسلمانان آن را نمی شناسند .. مسجدی که صهیونیست ها قصد تخریب آن را دارند.

اما هدف از این القای اشتباه صهیونیست ها چیست ؟

باید اذعان داشت صهیونیست‌ها در راستای تحقق اهداف شوم خود در ساختن معبد سلیمان به جای مسجدالاقصی اقدام به چاپ و انتشار عکسهایی از قبه‌الصخره به عنوان مسجدالاقصی کرده و این گونه به جوامع اسلامی قبولاندند که هیچ فرقی بین این دو مسجد وجود ندارد.

در میان صحن مستطیل شکل حرم قدسی، مسجد قبه‌الصخره که گنبد آن طلایی رنگ است قرار گرفته و در گوشه جنوبی این صحن موقعیت و ساختمان اصلی مسجدالاقصی، قبله اول مسلمانان قرار دارد. مسجدالاقصی آنجاست و پیامبر عظیم‌الشأن اسلامی ابتدا به سوی این محل نماز می‌گذاردند.

felestin , فلسطین

مسجدالاقصی که در ضلع جنوبی حرم شریف قرار دارد و طول آن 88 و عرض آن 35 متر و دارای 53 ستون مرمرین است. صلیبیان پس از اشغال قدس در سال 1099 بخشی از آن را به کلیسا تبدیل کردند اما پس از آزادی قدس , مسجدالاقصی تعمیر،‌ محراب آن نوسازی و گنبد آن با مرمر پوشانده شد و یک منبر چوبین در آن قرار داده شد.

مسجد قبه‌ الصخره :

اما در مورد مسجد قبه‌الصخره باید گفت مسجد صخره که به دلیل نقشی که در واقعه اسرا و معراج پیامبر اعظم (ص) و نزول ایشان در مسجد صخره دارد، مورد توجه ویژه مسلمانان است. زیر گنبد طلایی این مسجد که نماد قدس نیز می‌‌باشد صخره‌ای موجود است که دلیل نام‌گذاری مسجد هم به همین خاطر است, گفته می‌شود محراب موجود در صحن مسجد محل برگزاری نماز جماعت پیامبراکرم (ص) با پیامبران و فرشتگان در شب معراج بوده است.

 

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

2 دیدگاه

  1. ایراندوخت در ۱۶ دی ۱۳۹۴:

    واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خدا لعنتشون کنه

  2. عرفان در ۱۶ دی ۱۳۹۴:

    انشالله بزودی در اسرائیل و مسجدالاقصی سربازان اسلام نماز جماعت میخوانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *