ترور سردار قاسم سلیمانی دیگر برنامه رژیم صهیونیستی

پس از بر عهده گرفتن مسئولیت ترور سمیر قنطار توسط رژیم صهیونیستی گزارشات حاکی از آن است که این رژیم برنامه ای برای ترور سردار قاسم سلیمانی دارد.

برنامه صهیونستی برای ترور سردار قاسم سلیمانی

پس از بر عهده گرفتن مسئولیت ترور سمیر قنطار توسط رژیم صهیونیستی گزارشات حاکی از ان است که این رژیم برنامه ای برای ترور سردار قاسم سلیمانی دارد.

ترور سلیمانی , tror soleimani

بر اساس این گزارش ترور سردار سلیمانی  برنامه‌ ریزی برای ترور سردار قاسم سلیمانی : پس از آنکه رژیم صهیونیستی رسماً مسئولیت ترور سمیر قنطار فرمانده برجسته حزب‌الله در نزدیکی دمشق را بر عهده گرفت یکی از رسانه‌های اسرائیلی از برنامه‌ریزی گسترده برای ترور رهبران مقاومت پرده برداشت.

روزنامه اسرائیلی “یدیعوت آحارونوت” روز یکشنبه با انتشار تصاویر شهید «عماد مغنیه»، شهید جهاد مغنیه معروف به حاج رضوان فرمانده برجسته حزب الله، «سمیر قنطار» سردار اسرای لبنان، حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، «مصطفی بدر الدین» فرمانده جهادی حزب‌الله که بسیاری از سرویس های جاسوسی غربی وی را جانشین عماد مغنیه در حزب‌الله معرفی کرده‌اند، محمد الضیف فرمانده کل گردان‌های شهید عزالدین القسام و مصطفی مغنیه فرزند ارشد شهید مغنیه اعلام کرده که سه نفر از این هفت نفر ترور شده و چهار نفر دیگر در لیست ترور قرار دارند.

در گزارش یدیعوت آحارنوت آمده است: نقشه ترور رهبران مقاومت در سال ۲۰۰۸ با ترور عماد مغنیه از فرماندهان ارشد حزب‌الله در دمشق آغاز شد.

پس از آن پسرش جهاد، در ۱۸ ژانویه سال‌ جاری میلادی در منطقه قنیطره کشته و امروز هم سمیر قنطار، در یک عملیات برنامه ریزی شده کشته شد.

این روزنامه صهیونیستی از مصطفی بدرالدین به عنوان یکی از برجسته‌ترین افرادی نام برده که در این لیست هفت نفره وجود دارد که رئیس شاخه نظامی حزب الله و جانشین عماد مغنیه است که پس از مرگ او جایگزین شد.

سردار قاسم سلیمانی دیگر نام این لیست است که روزنامه یدیعوت آحارنوت اعلام کرده وی، فرمانده نیروهای ویژه سپاه پاسداران (نیروی قدس) انقلاب اسلامی ایران و تهدیدی برای “اسرائیل” است. وی رابط اصلی بین حزب الله و ایران در سوریه و بویژه در بلندی‌های جولان است که اسرائیل بارها اعلام کرده که او بزرگترین تهدید علیه ما است.

یدیعوت آحارونوت در ادامه این گزارش از محمد ضیف، فرمانده القسام، شاخه نظامی حماس، به عنوان نفر بعدی لیست ترور اسرائیل نام برده است.

این روزنامه نوشته است: محمد ضیف تا کنون پنج بار بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ هدف قرار گرفته اما جان سالم بدر برده است.

بنابر گزارش این روزنامه با وجود اینکه همسر و دختر فرمانده قسام کشته شده‌اند اما او جان سالم بدر برده است.

این روزنامه محمد ضیف را اینگونه توصیف کرده: مردی که نمی‌میرد.

ترور سیاست رسمی و کسب و کار رژیم صهیونیستی است؛ این مسأله را می‌توان از فهرست طولانی افرادی که در سال‌های گذشته توسط این رژیم ترور شده‌اند به راحتی فهمید.

ترور سمیر قنطار فرمانده ارشد حزب‌الله که قدیمی‌ترین اسیر لبنانی و عرب در زندان‌ های اسرائیل بود تنها جدید‌ترین نمونه از پرونده قطور تروریسم دولتی این رژیم است.

گفتنی است آمریکا نیز برنامه هایی برای ترور سردار سلیمانی دارد, اما بر خلاف دیگر کشورها این مسئله را انکار می کند در حالی که مقام های بلندپایه اسرائیل ترور را از افتخارات خود می شمارند.

مجله شمالگردی

0