وزارت اطلاعات پیگیر فرارهای مالیاتی !

دخالت وزارت اطلاعات در پرونده های مالیاتی اخبار : نوذر شفیعی با اعلام ورود وزارت اطلاعات به پرونده های مالیاتی گفت این وزارت را در جریان فرارهای مالیاتی قرار داده ایم تا کار را در سریعترین زمان ممکن به سرانجام

دخالت وزارت اطلاعات در پرونده های مالیاتی

اخبار : نوذر شفیعی با اعلام ورود وزارت اطلاعات به پرونده های مالیاتی گفت این وزارت را در جریان فرارهای مالیاتی قرار داده ایم تا کار را در سریعترین زمان ممکن به سرانجام برسانیم.

vezarat ettelaat

وی همچنین از حضور عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نشست دیروز کمیسیون امنیت ملی خبر داد و گفت: عسگری در این جلسه درباره تأثیر افزایش پایه‌های مالیاتی بر امنیت ملی کشور توضیحاتی ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی در این جلسه با اشاره به توصیه حضرت امیر (ع) به مالک اشتر درباره ضرورت رعایت حال مالیات‌دهندگان گفت که متأسفانه اخیراً پایه‌های مالیاتی افزایش یافته و این مهم فشار سنگینی را بر مردم (مالیات‌دهندگان) وارد کرده است، خصوصاً اینکه احساس می‌شود در اخذ مالیات، برخورد عادلانه‌ای صورت نمی‌گیرد، از عده‌ای مالیات زیاد گرفته می‌شود و عده‌ای نیز از پرداخت مالیات فرار می‌کنند و هیچ اقدامی درباره آنها صورت نمی‌گیرد.

وی همچنین تصریح کرد: در ادامه این نشست، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به سؤالات مطروحه اعلام کرد که در سال ۹۲ حدود ۳۷ درصد از مشاغل از مالیات معاف بودند، ۳۴ درصد مشاغل زیر ۵۰۰ هزار تومان، ۸/۹ درصد بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان، ۷/۷ درصد بین یک تا ۲ میلیون تومان، ۷/۳ درصد بین ۲ تا سه میلیون تومان، ۱/۳ درصد بین ۳ تا ۵ میلیون تومان، ۲/۲ درصد بین ۵ تا ۱۰ میلیون، یک درصد هم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان، کمتر از نیم درصد بالای ۵۰ میلیون تومان مالیات پرداخت کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از این گفت‌وگو تأکید کرد: عسگری گفت که افراد بسیاری هستند که باید از آنها مالیات گرفته شود، اما متأسفانه آنها در سایه رانت‌های موجود از مالیات فرار می‌کنند و فریاد ما هم به جایی نمی‌رسد، به همین دلیل سعی کردیم وزارت اطلاعات را در جریان موضوع قرار دهیم، از کجا دیده‌اید یک شرکت در حدود ۳۵۰ بانک و مؤسسه حساب داشته باشد؟ این همه حساب برای چیست؟ برای آن است که فعالیت آنها و عملیات مالی آنها نامشخص باشد٬ اکنون در حال تهیه طرح جامع مالیاتی هستیم، اگر چنین طرحی تهیه و امال شود احتمال انحراف مالیاتی به پایین‌ترین حد ممکن کاهش می‌یابد.

وی در پایان گفت متاسفانه هر چقدر ارگان های مربوطه با ملایمت رفتار کنن مفسدان مالیاتی بی تمایل تر خواهند شد, لذا از وزارت اطلاعات درخواست کردند تا با جدیت و قاطعانه مسئله را پیگیری کنند

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *