شلیک ناو جنگی روسیه به سوی قایق ترکیه در دریای اژه !

وزارت دفاع روسیه در خبری اعلام کرد ; ناو جنگی این کشور مجبور به شلیک هشدار به سمت یک قایق از کشور ترکیه شده است.

ناو جنگی روسیه

اخبار : وزارت دفاع روسیه در خبری اعلام کرد ; ناو جنگی این کشور مجبور به شلیک هشدار به سمت یک قایق از کشور ترکیه شده است.

nav jangi

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که به منظور جلوگیری از وقوع درگیری مجبور به شلیک هشدار در دریای اژه شد.

به دنبال این حادثه روسیه، وابسته نظامی ترکیه را فرا خواند.

براساس گزارش ها، به دنبال این شلیک هشدار این قایق مسیر خود را پیش از آنگه به 500 متری این کشتی جنگی روسیه نزدیک شود، تغییر داد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز تایید کرد که به دنبال وقوع این حادثه وزارت دفاع این کشور وابسته نظامی ترکیه در مسکو را برای ارائه پاره ای توضیحات فرا خواند.

تنش ها میان روسیه و ترکیه از زمان سرنگونی جنگنده روس توسط آنکارا به شدت تشدید شده است.

جنگنده های اف 16 نیروی هوایی ترکیه سوم آذر یک جنگنده سوخو 24 روسیه را که در حال عملیات علیه تروریست ها در شمال سوریه و نزدیکی مرزهای ترکیه بود، با ادعای اینکه حریم هوایی این کشور را نقض کرده و به هشدارها درباره نقض حریم هوایی ترکیه توجهی نکرده است، سرنگون کردند.

مسکو با رد این سخنان مقامات آنکارا که هواپیمای روسی وارد حریم هوایی ترکیه شده است، با اسنادی تاکید می کند جنگنده ترکیه ای برای ساقط کردن هواپیمای روسی به حریم هوایی سوریه تجاوز کرده و جنگنده در حال بمباران تاسیسات نفتی داعش را هدف قرار داده است.

تنش ها بین روسیه و ترکیه بالاگرفته است و در حال افزایش است بطوریه برخی معتقدند اگر ترکیه دست از مواضع و تجاوزات خود در سوریه و عراق نکشد احتمال برخوردی جدی از سوی روسیه وجود دارد.

مجله شمالگردی

0