اسلام ناب یعنی به من امام توهین کردند باید سکوت کنم !

روایتی که در ادامه میخوانید, حکایتی تاثیر گذار و آموزنده است از بزرگان دین که برای معرفی درست اسلام ناب بخشش , تواضع و سکوت را رعایت می کردند.

اسلام ناب از نگاه امام صادق ع

روایتی که در ادامه میخوانید, حکایتی تاثیر گذار و آموزنده است که بزرگان دین برای معرفی درست اسلام ناب بخشش , تواضع و سکوت را رعایت می کردند.

اسلام ناب , اسلام ناب محمدی , اسلام محمد , اسلام صدر اسلام , اسلام ایران , توصیه اخلاقی , امام صادق ع , توهین به امام , حدیث , احادیث ناب , حضرا محمد ص , پیامبر و اسلام

در جلد 72 کتاب بحار الانوار صفحه 412 نوشته شده که امام صادق (ع) به شخصی به نام ابن مشکان می رسد و فرمود: شنیده ام که هر کسی در مقابل تو به حضرت امیرالمومنین امام علی ع توهین کند بسیار ناراحت می شوی به قدری که حاضری به او آسیب بزنی !

او پاسخ داد : بله, من و خانواده ام این گونه ایم و درباره حضرت امیرالمومنین ع حساسیت داریم و به کسی اجازه جسارت به آن حضرت را نمی دهیم.

امام صادق ع فرمود : فَلَاتَفْعَلْ فَوَاللَّهِ لَرُبَّمَا سَمِعْتُ مَنْ شَتَمَ عَلِیّاً وَ مَا بَیْنِی وَ بَیْنَهُ إِلَّا أُسْطُوَانَةٌ فَأَسْتَتِرُ بِهَا فَإِذَا فَرَغْتُ مِنْ صَلَاتِی أَمُرُّ بِهِ فَأُسَلِّمُ عَلَیْهِ وَ أُصَافِحُه

معنی : این کار را نکن, به خدا قسم چه بسیار شنیدم که کسی به امام علی ع دشنام می داد در حالی که بین من و او فقط ستونی بیش فاصله نبود و من خودم را پشت آن پنهان می کردم, هرگاه نمازم را تمام می کردم، از کنار او می گذشتم و سلامش می کردم و مصافحه می نمودم.

آری گاهی وقت ها باید برای اسلام و دین خدا از خود گذشت . . .

مجله شمالگردی

0