ازدواج موفق و بادوام نیازمند مراقبت هایی است که باید بدانید

ازدواج موفق و پایدار , استحکام بنیاد خانواده و رابطه زناشویی امروزه با بالا گرفتن آمار خیانت و .. به یک دغدغه برای زوجین تبدیل شده که ..

مراقبت هایی برای داشتن ازدواج موفق

سبک زندگی : ازدواج موفق و پایدار , استحکام بنیاد خانواده و رابطه زناشویی امروزه با بالا گرفتن آمار خیانت و .. به یک دغدغه برای زوجین تبدیل شده که همواره در جستجوی پیدا کردن راهی برای بالا بردن استحکام و دوام زندگی مشترکشان می گردند.

ezdevaj moafagh , ازدواج موفق

متاسفانه باید اعتراف بکنیم امروزه , واژه ازدواج بادوام یه کلمه ی کمیاب شده, با نگاهی به میزان طلاق ها میشه فهمید که جدایی راحت ترین راه حل برای کنار زدن مشکلات هر رابطه ای شده است.

ارتباط :

اگه برقراری ارتباط در ازدواج فراموش شده است, حتی قبل از اینکه خودتون متوجه بشید, آرام آرام رابطه خراب خواهد شد, بیشتر آدمها درباره صداقت در ازدواج حرف میزنند, اما صداقت فقط در صورتی رخ خواهد داد که خط برقراری ارتباط باز باشد, پس حتی با وجود کار بیرون از خانه , وجود بچه ها , خانه داری یا فعالیت های اجتماعی , فقط ۱۵ دقیقه در روز وقت بذارید و با همسرتون درباره هر چیزی که دوست دارین صحبت کنید “البته نه فقط درباره کار و خانواده ”

عزت و احترام :

عشق مهم است و احترام به همسر عزت میدهد و باعث استحکام رابطه خواهد شد, شما مالک همسر نیستین پس یاد بگیرید در تنهایی یا جلوی دوستان و خانواده راحت بگوییم رئیس بازی درنیاورید, به احساسات و تصمیمات همسرتون احترام بگذارید حتی اگر موافق نیستید.

سازش کردن :

خیلی از افراد حس میکنند سازش نشانه ضعف است و اغلب به آن بی میل هستند, این اشتباه است.

شفافیت در مورد امور مالی :

هر شخصی حق دارد که استقلال مالی داشته باشد, پس مشکلی نیست اگه همسرتان حساب بانکی جدا دارد و میخواهد پول پس انداز کند, اما باید بدونید که شما هم حق دارید از امور مالی همسرتان آگاه باشید و باید همسرتان به این درک برسد که در وقت نیاز باید از سپرده اش برای رفع نیاز استفاده کند.

ارتباط با خویشاوندان :

خب شاید گفتنش خیلی راحت تر از انجام دادنش باشد, به خصوص اگه خیلی به خویشاوندان همسرتان علاقه ای نداشته باشید, مسئله مهم این است که حداقل سعی کنید باهاشون صمیمی بشین و و حرف بزنید, این رابطه حتی اگه یک سویه است هم باید وجود داشته باشد.

اجازه ندین رابطه عاشقانه تون از بین بره :

شاید کلیشه ای به نظر بی آید, اما اصلا مهم نیست که چند سال از ازدواجتان میگذرد, شعله ور نگه داشتن آتش عشقتان در حفظ رابطه خیلی مهم است, هر زمانی که ممکن است از همسرتان قدردانی کرده و توجه و زمان کافی بهش بدهید, بذارید حس کنه که خیلی خاصه, حتی اگر فرزند دارید هم میتونید اونا رو پیش پدربزرگ و مادربزرگشون بفرستید و با هم بیرون بروید.

اگر به زندگی مشترکتان اهمیت میدهید و دلتان میخواهد زندگی پایدار , مستحکم و بدون ترسی داشته باشید باید مقاله ها و آموزش هایی که ارائه میشود را جدی بگیرید.

مجله شمالگردی / نوین زی

1+