نکاتی برای داشتن رابطه عاشقانه سالم در زوجین !

اغلب زوج ها فکر میکنند زندگی همچون فیلم های هالیوودی می باشد و برای داشتن یک رابطه عاشقانه سالم تنها وجود عشق کافی است, اما اینگونه نیست و رابطه زن و شوهر همواره نیاز به مراقبت هایی دارد.

رابطه عاشقانه سالم در زوجین

سبک زندگی :  اغلب زوج ها فکر میکنند زندگی همچون فیلم های هالیوودی می باشد و برای داشتن یک رابطه عاشقانه سالم تنها وجود عشق کافی است, اما اینگونه نیست و رابطه زن و شوهر همواره نیاز به مراقبت هایی دارد.

در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که توجه به آنها به تداوم رابطه عاشقانه و صمیمی تان کمک خواهد کرد.

رابطه جنسی

1. عشق بازی را به تأخیر نیاندازید :

افراد اغلب عشق بازی و فعالیت های جنسیشان را برای مناسبت های خاص مانند تعطیلات و یا قرارهای عاشقانه به تأخیر می اندازند, به هر حال نبایستی عشق بازی را به تأخیر بیاندازید فقط برای آنکه منتظر “زمان مناسب” هستید.

با تبدیل هر کردن هر روز به یک مناسبت خاص ( مانند پوشیدن یک لباس خواب مخصوص و یا بوسیدن همسرتان قبل از آنکه وی برای کار خانه را ترک کند.) هر روز خود را تبدیل به یک روز لذت بخش و شاد که لیاقتش را دارید تبدیل خواهید کرد.

2. منتظر آن نباشید که همسرتان مشکلات رابطه را برطرف کند :

گاهی اوقات افراد در رابطه هیچ تلاشی برای رفع مشکلات به وجود آمده,, انجام نمیدهند و منتظر آن هستند تا همسرشان مشکلات را برطرف کند.

با خود می گویند:  چرا من باید همه کارها را انجام بدهم؟

اگر چه این موضوع که رابطه یک خیابان دو طرفه است, صحیح می باشد ولی اینکه منتظر این باشید که همسرتان رومانتیک رفتار کند تأثیر مخربی بر روی رابطه تان خواهد داشت.

اگر عشق بازی بیشتر می خواهید پس باید در درجه اول خودتان عاشق پیشه باشید, سکس بیشتری می خواهید ؟ پس بیشتر شروع کننده رابطه جنسی باشید.

همسر شما این تغییرات را خواهد دید و از این افزایش علاقه شما لذت خواهد برد و به احتمال زیاد وی نیز به این تغییرات شما پاسخ خواهد داد.

  1. چیزی که می خواهید را درخواست کنید :

شما بایستی در گفتن خواسته هایتان به همسرتان پیش قدم باشید, زنان اغلب در مورد صحبت کردن راجع به خواسته هایشان کوتاهی می کنند؛ آنها فرض را بر این می گذارند که همسرشان باید ذهن آنها را بخواند یا فکر می کنند که به اندازه کافی در رفتار خود نشانه هایی برای همسرشان گذاشته اند, در حالی که چنین نیست. متأسفانه نتتیجه این نوع رفتارها چیزی به جز نا امیدی و عصبانیت نخواهد بود.

حقیقت این است که رابطه بیشتر نیازمند صداقت، وضوح و گفتگو می باشد, بنابراین دفعه بعد که شوهر شما کاری که می خواستید را انجام نداد آن را به حساب آنکه وی برای احساس شما اهمیت قائل نیست، نگذارید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که وی در حقیقت توقعی که شما از او دارید, را نمی داند؛ بنابراین وقت آن است که شفاف باشید و راجع به خواسته تان با او گفتگو کنید.

به احتمال زیاد وی بسیار خوشحال خواهد شد تا بالاخره بفهمد که در سر شما چه می گذرد.

4. به جزئیات توجه کنید :

افراد وقتی قصد دارند که رابطه شان را بهبود ببخشند بیشتر بر روی موارد بزرگ تمرکز می کنند که باعث سردرگمی و عدم موفقیت شان می شود.

به جای آن بر روی جزئیات توجه کنید. مثلاً از خود بپرسید : امروز چه کاری می توانم انجام دهم تا رابطه ام را بهتر کنم ؟ امروز چه کاری می توانم انجام دهم تا عشق خود را به همسرم نشان دهم؟

5. فانتزی های خود را به اشتراک بگذارید :

اگر شما می خواهید در رابطه و سکس خود تنوعی ایجاد کنید بهتر است چند برگ کاغذ بردارید و فانتزی های خود را بر روی کاغذ بیاورید, مثلاً شاید شما بخواهید نقش یک پرستار شیطان و یا یک ابر قهرمان سکسی را بازی کنید.

توهمات فانتزی خود را نوشته و در “جعبه فانتزی” در اتاق خواب خود قرار دهید.

هر زمان که احساس کردید زندگی جنسی تان کسل کننده شده است و یا دچار روزمرگی شدید یک کاغذ از “جعبه فانتزی” درآورده و مثل آن فانتزی عمل کنید.

6. قدرشناسی را به یک عادت روزانه تبدیل کنید :

زوجین معمولاً تمایل دارند تا به یکدیگر بازخورد منفی بدهند و به اندازه کافی در جهت دادن بازخورد مثبت به یکدیگر تلاش نمی کنند.

این معادله را با دادن روزانه سه بازخورد مثبت به همسر خود متوازن کنید, چه از دستپخت وی تعریف کنید و یا از مدل جدید مویش, قدرشناسی خود را به صورت روزانه نشان دهید تا همسر شما بتواند بفهمد که شما تا چه میزان وی را دوست دارید.

خبر خوب آنکه این چرخه انرژی به سمت شما باز خواهد گشت.

7. به دنبال ماجراجویی های جدید باشید :

آیا شما گرفتار کارهای تکراری در داخل و خارج اتاق خواب شده اید؟ کارهای تکراری را کنار بگذارید و به دنبال تجربه های جدید باشید.

به کلاس رقص بروید، صخره نوردی یاد یگیرید و یا اینکه یک کار هیجان آور مانند پریدن از ارتفاع را تجربه کنید. در طول این فعالیت ها طپش قلب شما باعث ترشح آدرنالین و دوپامین می شود که باعث بازسازی فعالیت های عصبی شما همانند اولین روزهایی که یکدیگر را می دید می شود.

بنابراین هر دوی شما از این فعالیت ها بهره می برید.

در پایان نیز لازم است به این نکته اشاره کنیم که متاسفانه خیانت آمار بالایی گرفته است و روانشناسان دلیل این افزایش را اهمیت ندادن زوجین به همین نکات ساده می دانند, هرچند معتقدند دلیل قانع کننده ای نیست و طلاق برای همین روزها می باشد و خیانت نه تنها در فرهنگ ما بلکه در تمام دنیا توجیه ناپذیر است.

مجله شمالگردی

 

0