رابطه جنسی در هفته چندبار مناسب است ؟

زوجین باید این مسئله را درک کنند که فراهم کردن سلامت روحی و فکری یکدیگر یکی از اهداف ازدواج می باشد و برقراری رابطه جنسی برای رسیدن به آرامش روحی و روانی است.

رابطه جنسی

دانستنی های همسرداری : زوجین باید این مسئله را درک کنند که فراهم کردن سلامت روحی و فکری یکدیگر یکی از اهداف ازدواج می باشد و باید بدانند رابطه جنسی سالم و صحیح یکی از اقدامات برای رسیدن به آرامش روحی و روانی است.

 

متخصصین و محققان معنقدند; برقراری رابطه جنسی همانند مصرف 8 لیوان آب در طول روز برای سلامت زوجین از نیازهای حیاتی است, اما سوال که اینجا پیش می آید این است,

که به چه میزان و چند بار در طول هفته داشتن یک رابطه جنسی سالم زناشویی مورد نیاز بدن زن و مرد است و میتواند تضمین کننده سلامت روانی آنها باشد.

rabete jensi , www_shomalgardi_com , رابطه جنسی;

به گفته ی یک درمانگر جنسی بعد از مطالعات بسیار در این زمینه نظر خود را در این رابطه اینطور منتشر کرد که ” بر اساس نیاز روانی و جسمی زوجین برقراری رابطه جنسی 1 الی 2 بار در طول هفته می تواند مناسب ترین تعداد دفعات برقراری رابطه زناشویی باشد.

البته این دفعات مربوط به شرایط معمولی است و دفعات برقراری ارتباط جنسی و زناشویی در اوایل ازدواج دوران بارداری و بعد از زایمان کاملا متفاوت و به طبع کمتر و بیشتر خواهد بود.

همچنین دکتر فیسچ معتقد است : نیاز زن و مرد برای برقراری و داشتن رابطه جنسی در سن دهه 20 دو تا سه روز یکبار است و این در دهه 30 در برخی از زوجین افزایش و در برخی با کمی کاهش مواجه خواهد شد, این درحالی است که این نیاز با توجه به طبع و مکانیسم طبیعی بدن زن و مرد می تواند متفاوت باشد ولی در هر حال به طور متوسط برقراری رابطه جنسی 2 بار در هفته بهترین و مناسب ترین میزان رابطه زناشویی برای داشتن و کسب سلامت روحی و روانی و البته سلامت جسمی می باشد.

پروفسور فیسچ می گوید : در برقراری رابطه زناشویی و کسب رضایت از یک رابطه جنسی سالم اولین نکته کیفیت است و کمیت در مرحله بعدی قرار خواهد گرفت, به طوری که شاید زوجینی که هفته ای 4 مرتبه رابطه جنسی برقرار می کنند به اندازه ی زوجینی که هفته ای 2 بار یک رابطه زناشویی با کیفیت دارند از رضایتمندی و سلامت روحی و روانی برخوردار نباشند.

پزشکان و روانشناسان ایرانی نیز معتقدند زوجین با توجه به فرهنگ اخلاقی کشور باید هر دو تا سه روز رابطه جنسی صحیح و کاملی داشته باشند تا در مواجه با تحرکات و رفتارهای غیر عادی پیش بینی نشده, خود را بیمه کرده باشند.

آرشیو ⇐ رابطه جنسی

مجله شمالگردی

0