طراحی لباس ضد تجاوز توسط ساره مایل

به دنبال افزایش تعرضات و تجاوزات به زنان و دختران در سراسر جهان و بخصوص انگلستان, خانم ساره مایل لباسی را با عنوان لباس ضد تجاوز طراحی کرده است.

لباس ضد تجاوز

اخبار داغ : به دنبال افزایش تعرضات و تجاوزات به زنان و دختران در سراسر جهان و بخصوص انگلستان, خانم ساره مایل لباسی را با عنوان لباس ضد تجاوز طراحی کرده است که اندام را کاملا می پوشاند و وی معتقد است; این لباس از تحریک و تعرض جلوگیری خواهد کرد.

lebas zede tajavoz , tajavoz

بر اساس این گزارش و به نقل از سایت خبری انگلیسی مترو : ساره گفته است که پس از مطرح شدن نوع پوشش زنان به عنوان علت در معرض اذیت و آزار قرار گرفتن آنها، این فکر به ذهنش رسیده که با این پوشش واکنش مردم جوامع مختلف را بسنجد. وی افزود: واکنش مردم در کشورهای مختلف جهان به این پوشش بسیار قابل توجه است، به عنوان مثال مردم در لندن خیلی به شکل غیرعادی این پوشش توجه نمی کنند، اما برای آمریکایی ها بسیار جالب توجه است و با دقت به آن می نگرند.

Crawley artist creates anti-rape cloak to mock idea that rape victims are to blame for what they wear She’s tired of hearing about yet another woman getting added to the long, long list of rape victims. She’s tired of rape culture in general, really. But most of all, she’s tired of the idea that somehow, getting raped is the victim’s fault. Anti-rape cloak by Sarah Maple Because you know, the woman probably dressed too sexy. She was out on her own. She was drunk. Maybe if she’d just stayed covered-up and sober, it wouldn’t have happened. She’s asking for it, really, by wearing what she does, being a woman, and going outside. In protest of all the bullsh*t, Sarah’s created a tongue-in-cheek rebellion against the concept of victim blaming, in the form of an anti-rape cloak.

لباس ضد تجاوز , تجاوز

نکته ی جالب تفکرات ساره مایل این است که وی تاکید می کند این شیوه تعامل با موضوع تجاوز، اشتباه است و نباید به زنان آموزش داده شود که چگونه خود را از تعرض مصون نگه دارند بلکه باید با فرهنگ سازی مناسب زمینه از بین رفتن این پدیده فراهم شود.

لباسی را که خانم مایل طراحی کرده است, بیشتر شبیه به پوشش حجاب با مانتو ” مانتو خفاشی ”  می باشد.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *