وام دانشجویی یک و نیم ملیونی – وام اشتغال از 10 تا 100 ملیون تومان !

بر اساس جدیدترین خبرها گویا وام هایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که دانشجویان عزیز متقاضی وام دانشجویی برای اطلاع باید به قسمت مربوطه دانشگاه مراجعه کنند.

وام دانشجویی – وام اشتغال دانشجویی

اخبار بانکی : بر اساس جدیدترین خبرها گویا وام هایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که دانشجویان عزیز متقاضی وام دانشجویی برای اطلاع از توافقات صندوق رفاه دانشجویی دانشگاهشان با سازمان امور دانشجویان وزارت علوم باید به قسمت مربوطه دانشگاه مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش کلی وام‌های دانشجویی به ۱۶ دسته تقسیم می‌شوند که هر کدام به فراخور شرایط و حال دانشجویان قابل بهره‌مندی است؛ اما رایج ترین وام‌های مورد استفاده دانشجوان به خصوص دانشجویان متاهل، وام ازدواج دانشجویی، اشتغال و ودیعه مسکن است.

البته وام دانشجویان دکتری (+ و +)، دانشجویان علوم پزشکی(+)، دانشجویان دانشگاه آزاد(+) و … نیز جزو وام‌های پر متقاضی قرار می‌گیرد اما نگاه متفاوت و جدید به دانشجویان متاهل و ایجاد تسهیلات متعدد برای این قشر، جالب توجه است.

بر همین اساس، جزئیات وام ازدواج دانشجویی، اشتغال و ودیعه مسکن دانشجویان را در ادامه می‌خوانید:

وام ازدواج دانشجویی :

صندوق رفاه دانشجویان به هر دانشجویی که در سامانه صندوق رفاه دانشجویان ثبت نام کند، یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان وام ازادواج ارایه می دهد در صورتی که زوجین هر دو دانشجو باشند به هر یک، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وام تعلق می گیرد که در مجموع ۳ میلیون تومان می شود.

صندوق کارآفرینی امید نیز به دانشجویانی که از طریق صندوق رفاه معرفی می شوند، یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان وام ازدواج به صورت قرض الحسنه ارائه می دهد یعنی اگر هر دو دانشجو باشند ۳ میلیون تومان به آنها وام ارایه می شود.

این وام‌ها علاوه بر وام ازدواجی است که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود.

وام ودیعه مسکن :

در تهران به دانشجویان متاهلی که مسکن، اجاره و یا رهن می کنند، اگر داوطلب باشند و ثبت نام کنند, حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان وام ودیعه مسکن ارایه می دهیم. براساس تفاهم نامه منعقد شده، مقرر شد که اگر دانشجویی از سوی صندوق رفاه دانشجویان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شود، به همین میزان وام ودیعه مسکن از صندوق کارآفرینی امید دریافت کند.

صندوق رفاه دانشجویان در کلان شهرها حدود ۶ میلیون تومان و سایر شهر‌ها حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان وام ودیعه مسکن دانشجویی می پردازد، همچنین به همین میزان نیز صندوق کارآفرینی امید وام ودیعه مسکن به صورت قرض الحسنه ارائه می دهد.

شرایط بازپرداخت وام ها :

شرایط بازپرداخت وام ها با هم کمی متفاوت است, اگر دانشجو سربازی را به اتمام رسانده باشد بعد از فارغ التحصیلی وام ازدواج وی قسط بندی می شود در غیر این صورت بعد از زمان سربازی, قسط بندی صورت می گیرد.

ولی وام ازدواج صندوق کارآفرینی امید در ۳۶ قسط قرض الحسنه باید بازپرداخت شود.

وام اشتغال دانشجویی :

دانشجویانی که از طریق صندوق رفاه دانشجویان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند از ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می توانند وام اشتغال دریافت کنند, وام اشتغال در ۶۰ قسط قرض الحسنه باید بازپرداخت شود.

گفتنی است وام اشتغال بستگی به شرایط توافقات دانشگاه با صندوق کارآفرینی امید منطقه دارد.

مجله شمالگردی

0