اخبار گیلان

زمین خواری در گیلان با پشتیبانی افراد بانفوذی انجام میشود !

فرهاد فلاح کریمی در خبری اعلام کرد پدیده زمین خواری در گیلان با پشتیبانی و هدایت افراد بانفوذی انجام می گیرد.

زمین خواری در گیلان

اخبار گیلان : فرهاد فلاح کریمی در خبری اعلام کرد پدیده زمین خواری در گیلان با پشتیبانی و هدایت افراد بانفوذی انجام می گیرد.

بر اساس این گزارش رئیس پلیس آگاهی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه در زمینه کشف پرونده‌های قتل در استان طی هفت ماه گذشته با افزایش صددرصدی مواجه بوده‌ایم، اظهار کرد: بخشی از پرونده‌های قتل مربوط به سال گذشته نیز کشف شده‌است.

وی با اشاره به اینکه پرونده‌های قتل بایگانی نمی‌شود تصریح کرد: پرونده‌های قتل تا زمانی که کشف نشود بایگانی و مختومه نمی‌شود و در مدت مذکور آمار وقوع قتل در گیلان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 43 درصد کاهش داشته‌است.

رئیس پلیس آگاهی گیلان به جرایم زمین‌خواری در این استان اشاره کرد و گفت: در برخی از پرونده‌های مطرح شده درباره زمین‌خواری در استان ردپای افراد با نفوذ مشاهده شده‌است.

وی با بیان اینکه شیوه زمین‌خواری در گیلان سبک و سیاق جدیدی پیدا کرده‌است, گفت: زمین‌خواران در ابتدا زمین‌هایی را که دارای امتیازات آب و برق هستند را به مرور خاکریزی می‌کنند و بعد به فروش می‌رسانند و یا تصاحب می‌کنند.

فلاح‌کریمی با تأکید بر نقش حوزه جهاد کشاورزی در مقابله با پدیده زمین‌خواری تصریح کرد: از سازمان جهاد کشاورزی می‌خواهیم تا افرادی که بدون داشتن مجوز اقدام به تغییر کاربری زمین و اراضی کشاورزی می‌کنند را در اسرع وقت به پلیس معرفی کنند.

وی ادامه داد: در بسیاری از روستاهای گیلان شاهد احداث ویلاها هستیم و اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران و بخشداران باید روی چنین حرکاتی توجه بیشتری داشته‌باشند.

رئیس پلیس آگاهی گیلان با ابراز نگرانی از تغییر کاربری‌های اراضی فاقد مجوز, متذکر شد: اگر شیوه تغییر کاربری بدون مجوز زمین‌های کشاورزی ادامه یابد در آینده نزدیک با بحران غذا مواجه می‌شویم.

فلاح کریمی گفت: استان‌هایی مانند گیلان بیشترین آسیب را در زمینه تغییر کاربری متحمل شده و در آینده هر کشوری که بتواند مواد غذایی خود را تامین کند ثروتمند محسوب می‌شود.

ایشان در پایان از مسئولین ذیربط خواستند کمی بیشتر در این امور اندیشه کنند و چاره ای بیاندیشند.

مجله شمالگردی

 

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *