سرطان پوست را با خال های بدنتان تشخیص دهید !

در طی تحقیقی بر روی نشانه های سرطان پوست متوجه شدن وجود بیشتر از 100 خال خطر ابتلا به سرطان پوست 5 برابر بیشتر می باشد.

سرطان پوست

در تحقیقی در انگلستان بر روی نشانه های سرطان پوست متوجه شدن بین خال ها و سرطان پوست ارتباطی وجود دارد, بطوریکه وجود بیشتر از 100 خال خطر ابتلا به سرطان پوست 5 برابر بیشتر می باشد.

در طی این تحقیقات اطلاعات مربوط به 3000 دوقلوی انگلیسی مورد مطالعه قرار گرفت, پزشکان عمومی می‌توانند با استفاده از این یافته‌ها افرادی را که بیشتر در معرض خطر قرار دارند شناسایی کنند.

ملانوم نوعی از سرطان پوستی است که هر سال بیش از 13 هزار نفر در انگلیس به آن دچار می‌شوند. این سرطان از خال‌های غیرمعمول شروع می‌شود و بنابراین خطر ابتلا به ملانوم با تعداد خال‌ها ارتباط دارد.

متخصصان علوم پزشکی کالج سلطنتی لندن روی گروهی از دوقلوهای زن در دوره‌ای هشت ساله مطالعه کردند. سپس این آزمایش را روی یک گروه 400 نفره از مبتلایان به ملانوم تکرار کردند و در نهایت به روشی سریع برای ارزیابی خطر ابتلا به سرطان پوست دست یافتند.

در نتایج این تحقیقات آمده است, زنانی که بیشتر از 7 خال بر روی دستشان وجود داشته باشد, تا 9 برابر بیشتر احتمال دارد که تعداد خال های کل بدنشان بیش از 50 عدد باشد و در نتیجه در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دارد.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *