داستان آموزنده موذنی که به خاطر یک دختر جهنمی شد !

موذنی که سال ها بر روی مناره میرفت و برای مسلمانان اذان می گفت با یک نگاه آلوده به خانه ای در حولی مسجد از دین خارج و جهنمی شد.

داستان آموزنده موذن و دختر زرتشتی

داستان آموزنده : موذنی که سال ها بر روی مناره میرفت و برای مسلمانان اذان می گفت با یک نگاه آلوده به خانه ای در حولی مسجد از دین خارج و جهنمی شد.

داستان از آن قرار است که مؤذنى پس از این که چهل سال براى مسلمانان اذان گفت, روزى براى گفتن اذان بالاى مناره رفت و پس از اتمام اذان نگاهى به خانه هاى اطراف مسجد انداخت.

چشمش به دخترى که در یکى از خانه هاى اطراف مشغول شستن سر و صورت خود بود افتاد, با ادامه نگاههاى شهوت زاى خود به تدریج به دختر دل بست و همچنان تا وقتى دختر در حیات خانه بود با نگاه او را تعقیب کرد و چون دختر به اطاق رفت او نیز از مأذنه پایین آمد و به جاى این که مانند همیشه براى نماز به مسجد برود, چنان اسیر شهوت خود شده بود که به در خانه آن دختر آمد و در زد.

پدر دختر به در خانه آمد و چشمش به مؤذن مسجد افتاد, با کمال تعجب پرسید: چه کار دارید ؟

مؤذن گفت : به خواستگارى دختر شما آمده ام

صاحب خانه که از این پیشنهاد غرق در حیرت گشته بود، فکرى کرد و گفت : ما مسلمان نیستیم و مذهب ما زردشتى است و بنابر آیین خود نمى توانیم به مسلمان دختر بدهیم و هر که بخواهد با ما وصلت کند باید به دین ما در آید .

مؤذن گفت : حاضرم به دین شما در آیم

پدر دختر نیز که به دنبال همین فرصت مى گشت تا بدین وسیله یک نفر را از دین اسلام خارج کرده و به دین خود درآورد؛ گفت : ما حاضریم در این صورت دختر به شما بدهیم.

پس از مذاکره و قرارداد ، وقتى براى انجام این کار تعیین کردند و مؤذن به خانه برگشت و در وقت موعود به منزل آنها رفت و مراسم ورود این آقاى مؤذن مسلمان ، به دین جدید انجام شد و سپس مراسم مقدماتى ازدواج نیز صورت گرفت, حجله عروسى را در طبقه فوقانى ترتیب دادند و آقاى داماد سر از پا نشناخته به طرف پله ها راه افتاد و با عجله بالا مى رفت.

همین که به پله آ خر رسید، پایش لغزید و از همانجا به درون حیات پرت شد و در دم جان سپرد و به کام دل نرسیده به حال کفر از این جهان چشم بربست.

کتاب کیفرگناه ، جلد 2، ص 225

اهدنا الصراط المستقيم ( پیامبر گرامی ص : رب شهوه ساعه تورث حزنا طویلا ؛ چه بسا شهوت لحظه ای کوتاه که اندوهی طولانی در پی دارد. )

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *