قهوه موجب افزایش هوش و جوانی شما خواهد شد

قهوه یکی از نوشیدنی های انرژی زایی می باشد که فواید زیادی از جمله افزایش هوشیاری در زمان انجام کار را دارد.

فواید قهوه

دانستنی ها : قهوه یکی از نوشیدنی های انرژی زایی می باشد که فواید زیادی از جمله افزایش هوشیاری در زمان انجام کار را دارد.

قهوه , فواید قهوه , ghahve , favayed ghahve

نوشیدن قهوه موجب کاهش وزن می شود :

اگر شما برای لاغری و کاهش وزن برنامه ریزی کرده اید، پیشنهاد قطعی ما به شما گنجاندن چند فنجان قهوه در رژیم غذاییتان است؛ به دلیل اینکه کافئین موجود در قهوه یک منبع خوب برای سوزاندن چربی های بدن است. بنابر تحقیقات انجام شده، کافئین می تواند سوخت و ساز بدن انسان را 3 تا 11 درصد ارتقا دهد؛ پدیده ای که توان سوخت چربی را در افراد چاق 10 درصد و در افراد لاغر 29 درصد افزایش می دهد.

نوشیدن قهوه سطح آدرنالین بدن را افزایش می دهد :

کافئین می تواند موجب تحریک سیستم عصبی بدن بشود و از این طریق با ارسال پیام هایی سلول های چربی بدن را از میان بردارد. این انرژی آزاد شده به صورت اسیدهای چرب در خون جریان پیدا می کنند و منبعی برای سوخت بدن به حساب می آیند. در نتیجه سطح برخی هورمون ها در بدن از جمله آدرنالین افزایش می یابد و بدن را برای انجام کارهای فیزیکی مثل ورزش کردن آماده می کند.

نوشیدن قهوه هوش انسان را افزایش می دهد :

همان طور که پیش از این اشاره شد، کافئین می تواند میزان انرژی دریافتی بدن را افزایش و خستگی را کاهش دهد. قهوه از یک طرف سد راه برخی هورمون ها هم چون آدنوزین می شود و از طرف دیگر سطح هورمون های انرژی بخش دوپامین و نوراپی نفرین را افزایش می دهد. به همین دلیل، قهوه برخی عملکردهای مرتبط با مغز از جمله خلق و خو، حافظه، انرژی، تفکر انتقادی و زیرکی را افزایش می دهد.

نوشیدن قهوه موجب بهتر و با کیفیت تر شدن چُرت های نیمروزی می شود :

یکی از ضروری ترین نیازهای انسان برای حفظ و نگهداشت قدرت بهره وری در 24 ساعت همین چرت های نیمروزی است. بدون این چرت ها شما اغلب احساس خمودگی و کسالت می کنید و سرعت پردازش اطلاعات و فکر کردن در ذهنتان به شدت کاهش پیدا می کند. با این حال 20 دقیقه خواب خوب و قدرتمند می تواند انرژی لازم برای انجام مناسب کارهای روزانه را به شما بدهد و به سرحال ماندن شما تا آخر شب کمک کند.

نوشیدن قهوه میزان آنتی اکسیدان بدن شما را افزایش می دهد :

یکی از بهترین و قوی ترین منابع برای تأمین آنتی اکسیدن بدن، قهوه است. بر اساس تحقیقات انجام شده، آنتی اکسیدان از آسیب رساندن به سلول ها جلوگیری، از آنها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و در نتیجه مانع ابتلا شما به بسیاری از بیماری ها و حتی پیر شدن می شود. این ماده شگفت انگیز علاوه بر قهوه درون میوه ها و سبزیجات به وفور دیده می شود.

پیشنهاد میکنیم حتما مصرف قهوه را در برنامه روزانه خود بخصوص در زمان کار قرار دهید, حتی یک فنجان و سعی کنید قهوه اصل را تهیه بفرمایید.

مجله شمالگردی 

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *