حذف نمرات مردودی از معدل کل دانشجوها امسال اجرایی خواهد شد

بخشنامه حذف نمرات مردودی دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسایی از معدل کل ابلاغ شده و از امسال اجرایی خواهد شد.

جزئیات حذف نمرات مردودی از معدل کل دانشجوها

اخبار : بخشنامه حذف نمرات مردودی دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسایی از معدل کل ابلاغ شده و از امسال اجرایی خواهد شد.

بر اساس این خبر باتوجه به این مساله که با اجرای این بخشنامه از سال گذشته، سیستم آموزشی با تغییراتی مواجه می شد، بنابراین اکثر دانشگاه ها تصمیم گرفتند این بخشنامه را از مهر سال تحصیلی جدید اجرایی کنند البته این مساله اختیاری است و دانشگا ه ها این اختیار را دارند که بخشنامه را برای دانشجویانی که در سیستم بوده و مربوط به سال های گذشته هستند نیز اجرا کنند یا خیر.

آیین نامه جدید کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشگاه ها فروردین سال جاری به تمام دانشگاه های سراسر ایران اعم از دولتی، آزاد، پیام نور, غیردولتی ها .. ابلاغ شد.

مهمترین و حساسترین تبصره در آیین نامه، حذف نمرات ردی دانشجویان از معدل کل بود که حداقل نمره قبولی در هر درس نمره ۱۰ بوده و اگر دانشجویی در هر نیمسال در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال های بعدی، درس یا دروس مذکور را با نمره قبولی بگذراند، نمره یا تمامی نمرات مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو، فقط ثبت و باقی می ماند اما این نمره های مردودی در محاسبه میانگین کل دوره (معدل کل) بی اثر و صرفا آخرین نمره قبولی در آن درس ملاک محاسبه میانگین کل دوره خواهد بود.

با توجه به این بخشنامه در نهایت دانشجویان که بنا به دلایلی در درسی مشکل داشتند با معدل بهتری فارق التحصیل خواهند شد و معدل بهتر هفت خان رستم را در استخدامی ها هموارتر خواهد ساخت.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *