اخبار داغ

اسلام ستیزی در انگلستان نیز از این پس جرم تلقی خواهد شد !

دولت انگلیس که تا بیش از این اسلام ستیزی را جزو جرایم کلی می دانست, در لایحه ای رسمی اعلام کرد در آینده جرایم اسلام ستیزی را به عنوان جرمی مستقل به شمار خواهد برد.

قانون اسلام ستیزی در انگلستان

اخبار داغ : دولت انگلیس که تا بیش از این اسلام ستیزی را جزو جرایم کلی می دانست, در لایحه ای رسمی اعلام کرد در آینده جرایم اسلام ستیزی را به عنوان جرمی مستقل به شمار خواهد برد.

اسلام ستیزی , اسلام ستیزی در انگلستان , slam setizi

بر اساس این گزارش تا قبل از این اسلام ستیزی در چارچوب کلی جرم به شمار می رفت اما از این پس این موضوع به عنوان جرم مستقل به شمار می رود.

اسلام دومین دین بزرگ در بریتانیاست. از میان جمعیت 60 میلیونی بریتانیا نزدیک به 2 میلیون نفر مسلمان هستند. هم اکنون 600 مسجد و 60 مدرسه اسلامی در بریتانیا فعالیت می کند.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد جرایم کینه توزی و نفرت افکنی علیه مسلمانان در سال 2014 نسبت به سال قبل از آن به میزان 45 درصد افزایش یافته و به 52 هزار مورد رسیده است.

مسجدی در شرق لندن
برای اولین بار در انگلیس: اسلام ستیزی یک جرم مستقل شد

با این اقدام در کنار جرایم یهودستیزی، جرایم مربوط به نفرت افکنی علیه اسلام (اسلام ستیزی) نیز به رسمیت شناخته می شود.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به پلیس این کشور دستور داده است جرایم اسلام ستیزی را از فهرست عمومی جرایم نفرت افکنی خارج کرده و برای نخستین بار در فهرست مستقلی تحت عنوان “جرایم نفرت افکنی علیه مسلمانان” جای گرفت.

همزمان مرکز تحقیقات “دیموس” انگلیس در گزارشی اعلام کرده است که در بازار کار در انگلیس، میان مسلمانان و غیرمسلمانان، تبعیض اعمال می شود.

دیموس در گزارشی از دولت مردان خواست تا با تصویب قانونی که بر اساس آن سوالات گزینشی همچون اعلام دین در استخدامی ها برداشته شود موافقت کنند.

ناگفته نماند دولت انگلیس و جاسوسان انگلیسی در کشورهای مسلمان نشین و حتی ایران, خود حامی و تحریک کننده ی تفرقه , جنگ و خشونت و حرکت هایی همچون قمه زنی و .. هستند که در نهایت با کمک رسانه های قدرتمندشان دین مبین اسلام را در نزرد افکار عموم دینی خشن و متجاوز نشان دهند.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *