درمان جوش با راه های طبیعی !

جوش صورت یکی از معضلات طبیعی در بین افراد می باشد که اختلال هایی همچون کاهش اعتماد به نفس و .. را در پی دارد, اما راه هایی فراوانی برای درمان جوش نیز وجود دارد.

درمان جوش

سلامت پوست : جوش صورت یکی از معضلات طبیعی در بین افراد می باشد که اختلال هایی همچون کاهش اعتماد به نفس و .. را در پی دارد, گرچه معمولا از دوران 25 سالگی به بعد به طور طبیعی کاهش می یابد اما راه هایی فراوانی برای درمان جوش نیز وجود دارد.

تا حرف از درمان جوش به میان می آید بعضی ها تنها راه از بین بردن این آثار را از سطع صورت درمان های لیزری می دانند و دوست دارند جوش فورا از چهره شان محو شود ولی ما یک پیشنهاد طبیعی برای رفع این مشکل داریم که در طی چند روز انجام به نتیجه خواهید رسید.

josh , darman josh , جوش , درمان جوش

1. روان و شل کردن جای جوش ها :

برای خلاصی از رنگ هایی که از جای جوش روی صورت باقی مانده است از روغن های ضد بسته شدن منافذ پوست استفاده کنید تا جای جوش را نرم کند, برای این منظور روغن زیتون مناسب ترین گزینه است.

صورت خود را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به آرامی ماساژ دهید و سپس روی صورت خود را برای بخور دادن حوله بیاندازید, این کار هم پوست را نرم و هم منافذ آن را باز می کند, هنگامی که حوله روی صورتتان خنک شد, روغن ها را پاک کنید.

  1. لایه برداری :

جاهای جوش و مناطق لکه دار صورت باید به وسیله یک لایه بردار طبیعی لایه برداری شود, باید حتما از یک لایه بردار نرم و طبیعی برای پوست دچار جای لک جوش استفاده کنید, جوش شیرین برای این منظور مناسب است.

یک قاشق جوش شیرین را با یک قاشق چایخوری آب مخلوط کرده تا شکل خمیر درآید, این خمیر را روی نقاط مورد نظر به شیوه دورانی به مدت 1 دقیقه بزنید.

سپس با آب ولرم آبکشی کنید.

  1. تشکیل سلول های جدید :

پس از پاک کردن سلول های مرده پوست, باید از ماده ای استفاده کنید که دارای ویتامین C بالایی باشد.

با این کار به ساخت سلول های جدید کمک خواهد شد, آب لیمو بهترین گزینه است, یک تکه پنبه را آغشته به آب لیمو کنید, آن را روی صورت بگذارید و پس از 5 تا 10 دقیقه تکه های پنبه را از صورت برداشته و بگذارید پوست خشک شود.

پیشنهاد میکنیم : از ماسک های طبیعی صورت نیز استفاده کنید, ماسک آب لیمو نیز بسیار موثر است در تمیزی سلول ها و یک رنگ کردن پوست.

برا درمان جوش های سرسیاه این مطلب را بخوانید ⇐ جوش سرسیاه

آرشیو ⇐ سلامت پوست

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *