اصلاح صورت به شکل صحیح با توجه به این نکات

اصلاح صورت بدون التهاب و آسیب رسیدن به پوست یکی از دغدغه های همیشگی در مردان است که اگر با اصول انجام شود آسیبی به پوست شما نخواهد رسید.

اصلاح صورت بدون التهاب پوستی

دانستنی های زیبایی : اصلاح صورت بدون التهاب و آسیب رسیدن به پوست یکی از دغدغه های همیشگی در مردان است که اگر با اصول و توجه به نکاتی انجام شود نه التهابی در صورت پیش خواهد آمد و نه آسیبی به پوست شما می رسد.

اصلاح صورت , اصلاح صحیح صورت , کف صورت , التهاب صورت

نکاتی برای اصلاح صورت :

1. صورت خود را بشوئید, بهتر است از شوینده های بدون الکل برای این کار استفاده کنید.

2. منافذ پوست را باز کنید, جهت پیشگیری از آسیب ها و التهابات پوستی ناشی از تماس تیغ با صورت , قبل از آغاز کار , صورت خود را با یک حوله یا دستمال گرم , حرارت دهید.

همچنین اصلاح پس از یک دوش آب گرم نیز توصیه می شود.

3. از کف ریش استفاده کنید. به منظور حرکت آزادانه تیغ بر روی صورت از کف ریش های مخصوص اصلاح صورت استفاده کنید, می توانید آن را با دست یا فرچه‌ی مخصوص بر روی صورت خود بمالید.

4. تیغ را در جهت رشد موهای صورت حرکت دهید, برای پیشگیری از بروز التهاب، به هیچ وجه در مرحله اول اصلاح, تیغ را بر خلاف جهت رشد ریش, حرکت ندهید.

بهتر است اصلاح را از شقیقه ها آغاز و تیغ را به سمت بینی و چانه حرکت دهید, همچنین بهتر است تا حد امکان از اصلاح در خلاف جهت رشد موها ” چپ تراش ” اجتناب کنید.

نکته : جهت جلوگیری از تحریک پوست , هیچ بخشی از پوست لطیف صورت را بیش از سه بار تراش ندهید.

5. پس از اصلاح پوست را با آب سرد شستشو دهید, استفاده از آب سرد و افترشیوهای الکل دار برای شستشو و ضدعفونی کردن پوست صورت , پس از اصلاح توصیه می شود.

نکته : از یک تیغ بیش از سه بار جهت اصلاح صورت استفاده نکنید, پس از هر بار استفاده آن را با آب داغ شستشو داده و به صورت ایستاده در لیوانی قرار دهید تا خشک شود.

همچنین جهت جلوگیری از رشد باکتری ها، هیچگاه تیغ مرطوب را به صورت خوابیده در جایی نگذارید.

با پیش بردن مراحل اشاره شده و رعایت موارد بهداشتی مسطور در این راهنما, همواره صورتی تمیز, بدون التهاب و بدون آسیب دیدگی خواهید داشت.

نکات بالا را مو به مو برای اصلاحی صحیح و صورتی تمیز و یکدست انجام دهید.

موفق باشید

آرشیو ⇐ دانستنی های زیبایی

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *