رابطه جنسی در دوران نامزدی باعث سرد شدن رابطه شما در آینده میشود

وانشناسان معتقدند در دوران نامزدی نباید نامزدها رابطه جنسی برقرار کنند زیرا این امر به قیمت از بین رفتن اعتماد و .. تمام خواهد شد.

مشکلات رابطه جنسی در دوران نامزدی

دانستنی های قبل از ازدواج : روانشناسان معتقدند در دوران نامزدی نباید نامزدها رابطه جنسی برقرار کنند زیرا این امر به قیمت سرد شدن رابطه آنها در آینده و باعث بروز مشکلاتی از قبیل  آسیب های روحی و روانی , از بین رفتن اعتماد و .. تمام خواهد شد.

رابطه جنسی , ارتباط جنسی , دوران نامزدی ,  آمیزش جنسی , rabete jensi , amizesh jendi , shomalgardi-com

روانشناسان بارها هشدار داده اند که اگر قصد دارید مدت زیادی نامزد بمانید هرگز قبل از ازدواج ارتباط جنسی نداشته باشید اگر علتش را می خواهید بدانید با ما همراه باشید :

افراد مختلف نسبت به رابطه جنسی دید متفاوتی دارند :

رابطه جنسی برای آنان می تواند به مفهوم تعهد, سرگرمی, لذت صرف, صمیمیت و یا هیچ چیز باشد, بهتر آنست که شما تا زمانی که شناخت کافی نسبت به فرد و نحوه نگرش وی به رابطه جنسی پیدا نکرده اید اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنید.

زیرا برای مثال اگر شما به رابطه جنسی به دید تعهد و صمیمیت بنگرید و به امید آنکه با برقراری رابطه جنسی محبوب خود را از دست نخواهید داد و به عکس از نظر فرد محبوب شما رابطه جنسی یک لذت جویی صرف باشد آنوقت اندوه بزرگ و سرنوشت غم انگیزی را برای خود رقم زده اید.

صرف نظر از آنکه شما چگونه می اندیشید, رابطه جنسی پیامدها و تاثیرات شگرف و مهمی را در بر خواهد داشت.

رابطه جنسی احساسات شما را تحت الشعاع قرار داده و آنها را تشدید, لجام گسیخته و یا منحرف می سازد.

مغز انسان در سیر تکاملی خود به گونه ای طراحی گردیده است که هنگام مواجهه با موقعیتهای امکان برقراری رابطه جنسی همچون شرایط تهدید آمیز مواد شیمیایی خاصی را آزاد می سازد که روند اندیشیدن را متوقف می سازند.

در واقع شما را ناخودآگاه به برقراری رابطه جنسی هدایت می کند تا شما قادر باشید با تولید مثل به بقاء خود ادامه دهید, اما آیا این موقعیت ها همان جایی است که شما می خواهید با یک فردی که شناخت چندانی از وی ندارید باشید؟ بنابراین در مرحله تعیین کننده شناخت فرد شما از هوشیاری کافی برای اتخاذ تصمیمات منطقی برخوردار نخواهید بود.

رابطه جنسی مواد شیمیایی “پیوند دهنده” و “دلبسته کننده” آزاد می سازد :

برقراری رابطه جنسی در دو جنس موجب آزاد سازی مواد شیمایی می گردد که احساس دلبستگی را در آنها پدید می آورد, آیا شما می خواهید اجازه دهید تا مواد شیمیایی مغز شما برای شما تصمیم گیری کنند که به چه کسی دلبستگی پیدا کنید؟ دست نگه دارید شما با این کار رنج بزرگی را به جان خواهید خرید زمانی که باید از شریک خود جدا گردید اما به سبب برقراری رابطه جنسی به وی دلبسته شده اید.

رابطه جنسی دامنه انتخاب شما را محدود می سازد :

رابطه جنسی شما را ملزم می سازد تا شتاب زده و خیلی زود هنگام در مورد رابطه تان تصمیم بگیرید و سناریوی وحشتناک تر آنکه باردار بودن, شما را در امر تصمیم گیری و انتخاب در تنگنا قرار دهد و هنگامی که با شریک خود رابطه جنسی برقرار نکرده باشید آسانتر می توانید خود را از یک رابطه ناسالم بیرون بکشید.

رابطه جنسی در دوران نامزدی شور و هیجان را از بین می برد :

یکدیگر را از آن محروم نسازید, این در سرشت انسان است که چیزی را که با تلاش و انتظار بیشتر بدست می آورد, بیشتر هم قدرش را می داند.

همچنین رابطه جنسی زود هنگام مرحله خیال پردازی ها و رویاهای ما نسبت به محبوبمان را عملا حذف می کند و شور و هیجان عاشقی را کمرنگ و کسالت بار می سازد.

برقراری رابطه جنسی زود هنگام و شتاب زده بر عدم خویشتنداری و فقدان احترام دلالت دارد.

زمانی که شریک شما این فرصت را به شما نمی دهد تا پس از شناخت کافی و مبتنی بر عقل و رضایت کامل شما رابطه جنسی آغاز گردد و یا به شما تنها به یک ابزار جنسی می نگرد در واقع احترامی برای شما قائل نیست.

همچنین عدم توانایی در کنترل غرایز در فرد می تواند گواهی بر بی آرادگی و خیانت کار بودن وی نیز باشد.

اینگونه نتیجه گیری ها ممکن است کاملا غلط و نادرست باشد که یک در 10000 است اما چرا باید یک موضوع پیچیده را بغرنج تر کرد؟

پیشگیری از بیماریهای مقاربتی :

شما هنگامی که نسبت به طرف مقابل خود شناخت کافی ندارید هرگز نباید ریسک کنید و خود را در معرض انواع بیماریهای آمیزشی قرار دهید.

در ازدواج های سنتی معمولا خانواده ها به دوران نامزدی به دید زمانی برای آشنایی بیشتر دوطرف نگاه میکنند و مقاله بالا صرفا مربوط به دوران نامزدی شرعی می باشد.

و فقط به یک نکته در مورد دوستی های خیابانی که بعضا دخترخانم ها به اشتباه از آن به عنوان دوران نامزدی اشاره می کنند و متوجه نیت مردان در این رابطه ها نیستن باید اشاره کنیم :

با وجود اینکه روانشناسان همواره مخالف با روابط و آشنایی های خیابانی هستند و معتقدند یکی از دلایل افزایش آمار طلاق همین روابط هستند که به دلیل عدم اعتماد زوجین و مشکلاتی از این دست در نهایت ازدواجشان به طلاق ختم می شود باید عرض کنیم چنانچه باز هم برخی ها درگیر این روابط خیابانی شده اند نباید خود را درگیر رابطه جنسی کنند تا زمانی که ازدواج نکرده اند زیرا یکی از مهمترین انگیزه های مردان از برقراری رابطه با جنس مخالف خود امید به برقراری رابطه جنسی با وی است, بنابراین دختران نباید زود هنگام و شتاب زده اقدام به برقراری رابطه جنسی کنند زیرا با این کار ممکن است شانس خود را برای ازدواج با فرد از دست بدهند.

گفتنی است دخترانی که ساده و زود به برقراری رابطه جنسی تن می دهند, نزد مردان ارج و قربی نخواهند داشت و ذهنیت مردان در طی مدت کمی نسبت به آنها عوض خواهد شد و استدلالشان کاملا طبیعی است.

مجله شمالگردی

0