دانستن های زیبایی

مژه مصنوعی برای چشم و مژه ها ضرر دارد

این روز ها استفاده از مژه مصنویی بسیار باب شده است, اما آیا میدانستید استفاده از مژه مصنوعی برای چشم ها و مژه هایتان ضرر دارد.

عوارض مژه مصنوعی

دانستنی های زیبایی : همانطور که می دانید این روز ها استفاده از مژه مصنویی در بین دختران و بانوان بسیار باب شده است, اما آیا میدانستید استفاده از مژه مصنوعی برای چشم ها و مژه هایتان ضرر دارد.

مژه مصنوعی , عوارض مژه مصنوعی , مژه های مصنوعی , ضرر مژه مصنوعی , موژه مصنوعی

 

درست است که مژه مصنوعی باعث زیبایی چشم هایتان می شود اما باید بدانید که این مژه های ظاهری به سلامت چشم هایتان آسیب می زنند.

اکثر خانم ها در میهمانی ها و عروسی ها از مژه مصنوعی استفاده می کنند, اگر استفاده از این وسیله زیبایی را به همین میهمانی ها محدود کنید, جای نگرانی نیست اما اگر عادت به استفاده زیاد و حتی روزمره از مژه مصنوعی دارید, بهتر است بدانید محققان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از مژه مصنوعی برای چشم ها خالی از خطر نیست.

یکی از مهمترین عوارض مژه های مصنوعی آسیب رساندن به مژه های طبیعی است چون خونرسانی را در سطحی که مژه روی آن چسبانده شده کم می کند و باعث کم پشتی مژه های طبیعی می شود. یکی از علت های احتمالی ریزش مژه فشار ناشی از نصب مژه مصنوعی می باشد.

محققان دانشگاه چشم پزشکی بریتانیا هم هشدار داده اند که در صورت آسیب فشاری به پیاز مژه، ممکن است فرد مژه های خود را برای همیشه از دست بدهد.

یکی از مشکلاتی که مژه های مصنوعی می توانند به وجود بیاورند, اگزما و حساسیت به چسب مورد استفاده است.

با توجه به اینکه پوست لبه پلک نازک است، خطر ایجاد حساسیت در آن بالاست و احتمال به وجود آمدن التهاب , خارش و قرمزی دور چشم نیز وجود دارد.

مدتی این ادعا مطرح شده است که مژه های مصنوعی و چسب هایی که برای چسباندن آن به کار می روند، می توانند تاری دید و حتی نابینایی را به همراه داشته باشند.

آیا این ادعا واقعیت دارد ؟

فوق تخصص پیوند قرنیه این موضوع را تایید می کند و می گوید: ” اخیرا یک مورد در کمیسیون قوه قضاییه مشاهده شده است که خانمی از یک آرایشگاه به دلیل مژه مصنوعی که باعث ایجاد عفونت, زخم در قرنیه و کم بینایی شده شکایت کرده است.

چسباندن مژه مصنوعی یک کار علمی نیست و خطر عفونت و زخم قرنیه را به همراه دارد.

مژه مصنوعی دلیل التهاب و عفونت چشم :

مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی در برخی افراد ایجاد حساسیت می کند, حتی ممکن است در اثر چند بار استفاده مداوم از مژه مصنوعی , زمان مناسبی برای رشد باکتری های مضر بر روی چشم ایجاد شود و چشم دچار عفونت گردد و همچنین مالیدن ریمل چشم بر روی مژه هایی که به باکتری آلوده شده است، برای افراد دیگر هم می تواند مضر باشد.

البته این کار بیشتر در آرایشگاه های زنانه انجام می گیرد که یک ریمل و خط چشم را برای افراد متعددی استفاده می کنند و باکتری را از یک فرد به فرد دیگر انتقال می دهند.

مژه مصنوعی باعث خشک شدن چشم ها می شود :

مژه های مصنوعی بلندتر از مژه های طبیعی هستند، در نتیجه باعث افزایش جریان هوای رسیده به سطح چشم ها می شوند و به این ترتیب باعث خشک شدن سریع چشم ها می گردند, همچنین باعث می شود که چشم ها در معرض مواد ریز موجد در هوا قرار بگیرند.

این مسئله نیز منجر به سندرم خشکی چشم می شود.

مژه باس اینجوری خدایی باشه 🙂 (زنگ تفریح)

مژه مصنوعی , عوارض مژه مصنوعی , مژه های مصنوعی , ضرر مژه مصنوعی , موژه مصنوعی

پزشکان معتقدند چشم ها یکی از حیاتی ترین اندام های بدن می باشد که باید همواره تمام مراقبت های لازمه را برای سلامتشان انجام داد.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *