پلنگ ایرانی در مناطق جنگلی شفت استان گیلان دیده شد

کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان شفت استان گیلان که در حال بررسی منطقه بودند با کمک گزارشات محلی موفق به گرفتن عکس از یوزپلنگ ایرانی شدند.

عکس پلنگ ایرانی

اخبار گیلان : کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان شفت استان گیلان که در حال بررسی منطقه بودند با کمک گزارشات محلی موفق به گرفتن عکس از پلنگ ایرانی شدند.

پلنگ ایرانی , عکس پلنگ ایرانی , palang irani

رئیس حفاظت محیط زیست شفت در تشریح این خبر گفت: کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت به منظور پایش حیات وحش و بررسی زیست محیطی منطقه و همزمان با عملیات سرشماری گاوبانکی مرال در مناطق جنگلی این شهرستان و با توجه به گزارشات دامداران و همیاران محلی مبنی بر مشاهده یک قلاده پلنگ در زیستگاه جنگلی شهرستان و تلفات چندین راس گوسفند در منطقه ، مبادرت به نصب دوربین های تله ای در مکان های مورد نظر نمودند.

علی فرهی با بیان اینکه کارشناسان محیط زیست پس از یک هفته مراقبت موفق به ثبت تصاویری از یک قلاده پلنگ ایرانی شدند ، افزود: این دوربین ها همزمان تصاویر گونه های دیگری نظیر گراز ، خرس و سمور را نیز ثبت کرده اند .

وی خاطرنشان کرد : مناطق جنگلی و مراتع این شهرستان به دلیل تراکم پوشش گیاهی متنوع ، زیستگاه مناسبی برای حیات وحش جانوری است و از اینرو ضرورت دارد هرگونه فعالیت های عمرانی خصوصا جاده سازی و بهره برداری از منابع طبیعی در این گونه مناطق به حداقل برسد.

وی ادامه داد پرداخت خسارت به زیان دیدگان در دست اقدام است.

مجله شمالگردی / ایلنا

0