تعداد کشته شدگان حادثه منا 4173 حاجی تا به این لحظه

در سایت رسمی وزارت بهداشت عربستان سعودی تعداد کشته شدگان حادثه منا تا به این لحظه 4173 نفر اعلام شد.

تعداد کشته شدگان حادثه منا

اخبار : در سایت رسمی وزارت بهداشت عربستان سعودی تعداد کشته شدگان حادثه منا تا به این لحظه 4173 نفر اعلام شد.

سایت رسمی وزارت بهداشت عربستان نوشت : حمد بن محمد الضویلع معاون وزیر بهداشت صبح امروز سه‌ شنبه خبر داد که آلبوم تصویر 4173 حاجی را دریافت کرده که در حادثه منا جان خود را از دست داده‌اند و کار شناسایی آنان آغاز شده است.

سایت وزارت بهداشت عربستان بدون اشاره به مسئولیت‌پذیری مقامات این کشور باز هم علت حادثه را ناشی از «افزایش دمای هوا و ازدحام شدید» اعلام کرد.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، صفحه رسمی توئیتر وزارت بهداشت عربستان در تناقضی آشکار خبر سایت خود را تکذیب کرد و نوشت که افزایش تعداد قربانیان حادثه منا صحت ندارد.

اما در خبر سایت وزارت بهداشت آمده است: آمار اولیه تعداد فوت‌شده‌ها که کادرهای میدانی اعلام کرده بودند، 769 نفر بود اما جدیدترین آمارها تاکنون و طبق تعداد اجسادی که وزارت بهداشت عربستان تا دیروز صبح ( صبح سه شنبه ) دریافت کرده است, نشان می‌دهد که 4173 نفر کشته شده‌اند.

پیش از این ایران، مقامات نیجریه و کشورهای دیگری اعلام کرده بودند که تعداد کشته‌های حادثه منا بیش از آن چیزی است که عربستان اعلام کرده است.

هنوز مقامات عربستان درباره این تناقض آشکار موضع رسمی اتخاذ نکرده‌اند. اما لحظاتی پس از انتشار این خبر در رسانه‌های ایران، مقامات وزارت بهداشت عربستان این خبر را از خروجی خود حذف کردند.

مجله شمالگردی / منبع : فارس

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *