اخبار داغ

مقامات اسرائیلی موافق توافق هسته ای با ایران و برجام

در این مقاله با چندی از مقامات اسرائیلی موافق توافق هسته ای با ایران , آشنا و به دلیل حمایتشان از برجام اشاره خواهیم کرد.

آشنایی با 15 مقامات اسرائیلی موافق توافق هسته ای با ایران

اخبار داغ : در ادامه با چندی از مقامات اسرائیلی موافق توافق هسته ای با ایران ,  آشنا و به دلیل حمایتشان از برجام اشاره خواهیم کرد.

۱- افرائم هالوی ; رئیس پیشین موساد: نتانیاهو به دنبال ایت است که اکثریت کنگره را علیه توافق هسته‌ای تهییج کند. در طرف مقابل، باراک اوباما صراحتا گفته که در برابر این مخالفت خواهد ایستاد و این به معنی ایجاد اختلاف میان دو دوست قدیمی است که توسط ایران ایجاد شده و این یعنی اشتباه. قطعا این توافق خوب است. بدون برجام، ایران آزاد است که هر رویایی که در سر دارد را انجام دهد و در هر زمینه و موردی که علاقه دارد علیه منافع ملی اسرائیل فعالیت کند. در چنین شرایطی، ایالات متحده قدرت تاثرگذاری خود را از دست می‌دهد و اسرائیل هم در زمینه تلاش برای اقدام نظامی علیه تهران، تنها می‌ماند. این همان چیزی است که فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس هم به آن اشاره کرد.

۲- آیزاک بن اسرائیل ; رئیس سابق آژانس فضایی رژیم صهیونیستی : این توافق به هیچ عنوان بد نیست؛ بلکه برای اسرائیل بسیار هم خوب است.

۳- امی آیالون ; رئیس سابق آژانس امنیت رژیم صهیونیستی: نتانیاهو باید ادامه دادن در مسیر اشتباهات خود را متوقف کند. ما باید برجام را به عنوان یک توافق صورت گرفته بپذیریم. بدون این توافق چه اتفاقی می‌افتد؟ قطعا ایران به کار خود ادامه می‌دهد و روس‌ها هم دیگر تمایلی به ادامه تحریم ایران ندارند و در این میان، ما بازنده اصلی هستیم.

۴- آموس یدلین ; مدیر مرکز مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی : این یک توافق خوب است و اسرائیل نباید با نظام سیاسی آمریکا بر سر مخالفت با برجام درگیر شود.

۵- یووال دیسکین ; رئیس اسبق آژانس امنیت رژیم صهیونیستی: نتانیاهو پس از ناکامی در مقابله با برنامه اتمی ایران، حالا به مخالفت با دولت آمریکا پرداخته است. ما باید روابط استراتژیکمان با واشنگتن را حفظ کنیم و علیه توافق هسته‌ای فعالیت نکنیم.

۶- ایهود باراک ; وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی: من به دوستانم در کابینه هم گفتم که ما باید به درایت ایالات متحده احترام بگذاریم, ما باید توافق هسته‌ای را بپذیریم؛ چرا که آن یک توافق خوب برای آمریکا است.

۷- مئیر داگان ; رئیس سابق موساد: سفر نتانیاهو به آمریکا و حضور در کنگره احمقانه بود, ما باید از توافق اتمی با ایران حمایت کنیم.

۸- آیزاک هرتزوگ ; رهبر حزب کار رژیم صهیونیستی: ایالات متحده تنها متحد واقعی ماست و من به خودم اجازه نمی‌دهم که به نمایندگان کنگره آمریکا بگویم که چگونه رای بدهند.

۹- یئیر لاپید ; رهبر حزب اپوزیسیون «یش آتید»: من با سیاست اوباما در خاورمیانه موافق نیستم ولی شما باید شرایط بدون توافق را هم درنظر بگیرید. ما نباید فاکتورهای امنیت اسرائیل را به خطر بیندازیم.

۱۰- زهوا گالون ; رهبر حزب اپوزیسیون «مرتز»: خطرناک‌ترین و آزاردهنده‌ترین رویدادی که در حال حاضر شاهد هستیم، رفتار غیرمنطقی و عجیب و مخرب دولت اسرائیل در برابر توافق است.

۱۱- اوفر شلاه ; رهبر گروه پارلمانی حزب «یش آتید»: رفتار نتانیاهو باعث شد تا اسرائیل تنها بماند. ما باید دست در دست واشنگتن حرکت کنیم.

۱۲- شلی یاشیموویچ ; رهبر سابق حزب کار: توافق هسته‌ای یک قرارداد نهایی شده است و مخالفت با آن، یک اشتباه بزرگ در راستای اشتباهات قبلی نتانیاهو است.

۱۳- عمر بارلو ; فرمانده سابق نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی: بیایید تصور کنیم اصلا خود آمریکا هم توافق را لغو کند. چه می‌شود؟ سازمان ملل و شکورهای جهان تحریم‌های ضدایرانی را لغو می‌کنند و ایران هم بلافاصله فعالیت‌های ضداسرائیلی خود را گسترش می‌دهد؛ بدون اینکه مشکلی داشته باشد و یا توافق وجود داشته باشد. تنها بازنده این اتفاق، قطعا اسرائیل است. ما باید از توافق حمایت کنیم.

۱۴- اوزی برام ; وزیر سابق کشور: تهدید هسته‌ای ایران با این توافق به شدت کاهش پیدا کرده است.

۱۵- ارل مارگالیت ; مسئول کمپ صهیونیستی: رویکردی که دولت نتانیاهو در مقابله با توافق هسته‌ای اتخاذ کرده، اسرائیل را به لبه پرتگاه می‌برد.

با بررسی عقاید و نظرات بالا میشود به این نتیجه رسید که مخالفت فعلی رژیم صهیونیستی بیشتر یک بازی سیاسی می باشد و اختلاف نظر نتانیاهو با دیگران مربوط به سیاسیت درونی این رژیم است و بطور کل اسرائیل حامی برجام می باشد.

مجله شمالگردی

0